portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

Koronawirus: Raport Ministerstwa Zdrowia z 27 lipca 2021

Dzienny raport Ministerstwa Zdrowia z dziś! Zakażenia, zgony, hospitalizacje — sprawdź, jak wygląda sytuacja pandemiczna w kraju!

Ile osób zachorowało w Polsce? Statystyki o COVID-19

Wśród przebadanych na dzień 27 lipca znajduje się 106 osób, które zostały zakażone koronawirusem. Największą liczbę zachorowań wykryto w województwie małopolskim (20 przypadków). Kolejni zakażeni pojawili się również w woj. dolnośląskim, śląskim i mazowieckim — po 11 jednostek na każdy region. W woj. warmińsko-mazurskim oraz łódzkim wystąpiło po 6 przypadków. Podkarpackie, podlaskie, pomorskie, lubelskie, lubuskie, świętokrzyskie oraz zachodniopomorskie — to regiony, w których zarejestrowano po 4 przypadki zakażeń wśród przebadanych. Najmniej chorych znalazło się w woj. wielkopolskim i kujawsko-pomorskim, kolejno 3 i 1 przypadków.

Koronawirus — zakażenia, zgony, hospitalizacje

Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6. Liczba wszystkich zakażonych koronawirusem wynosi 2 882 327/75 249 – w tym osoby zmarłe. W kwestii hospitalizacji dobrą wiadomością jest fakt, że z ponad 6 tysięcy łóżek przeznaczonych dla pacjentów z Covid-19, zajęte jest jedynie 309. Dostęp do respiratorów również jest duży, bo z 605 maszyn aktualnie używane jest 46.

Podobne artykuły