olej lniany na zmarszczki

Olej lniany na zmarszczki jako naturalna metoda

Olej lniany na zmarszczki to naturalny sposób, który stosowany był już w starożytności. Wykazuje dobroczynne działanie na skórę oraz posiada właściwości zdrowotne. Możesz go stosować, jeśli chcesz spłycić zmarszczki i ujędrnić cerę. Jakie jeszcze cenne właściwości posiada olej lniany?

Olej lniany na zmarszczki – właściwości

Olej lniany wytwarzany jest podczas procesu tłoczenia siemienia lnianego, czyli nasion lnu. W jego składzie znajdują się kwasy: omega-3, omega-6, które m.in. wpływają na prawidłowy poziom złego cholesterolu LDL, gospodarki hormonalnej oraz układu krwionośnego. Prawidłowe krążenie sprawia, że komórki skóry są dotlenione i odżywione, co wpływa na młody wygląd cery.

Zobacz także: Jak kolagen wpływa na Twoje zmarszczki?

Znajdują się w nim: kwas linolowy i linolenowy oraz w witaminę E. Dzięki nim skóra staje się odporniejsza na działanie wolnych rodników, które przyspieszają starzenie się. To cząsteczki, które powstają podczas przemian metabolicznych wskutek reakcji beztlenowych. Ich nadmiar przyspiesza powstawanie zmarszczek oraz zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Olej lniany to naturalny produkt, który posiada wiele cennych dla zdrowia i cery właściwości. Dlatego jeśli chcesz wykorzystać olej lniany na zmarszczki, to dodawaj do sałatek i dipów. Dzięki temu wzbogacisz posiłek i dostarczysz do organizmu więcej zdrowotnych składników.

Olej lniany na zmarszczki – zastosowanie w praktyce

Do niedawna panowało przekonanie, że oleje roślinne stosowane bezpośrednio na skórę zatykają pory. Na szczęście naukowcy obalili ten mit. Dlatego w celu przyspieszenia procesów regeneracyjnych skóry i zwiększenia jędrności, stosuj olej na skórę. Jak prawidłowo stosować olej z lnu na zmarszczki? Możliwości jego stosowania jest wiele, dlatego wybierz te, które Ci odpowiadają. Może być używany jako:

  • składnik maseczek ujędrniających
  • składnik uzupełniający działanie kremu przeciwzmarszczkowego (szczególnie na noc)
  • naturalny balsam, który przyspiesza regenerację skóry po opalaniu
  • w celu likwidacji zaciemnionych miejsc pod oczami – uważaj jednak, by olej nie dostał się do gałki ocznej, aby nie wywołać podrażnień oczu
  • naturalny preparat nawilżający do masażu twarzy – przed wykonaniem masażu twarzy, delikatnie wetrzyj go w skórę, aby zwiększyć poślizg dłoni
olej lniany pod oczy

Olej lniany na zmarszczki – efekty

Olej lniany na zmarszczki systematycznie stosowany może je spłycić oraz zwiększyć elastyczność skóry. Zapobiega przesuszaniu i wiotczeniu skóry. Pamiętaj, aby wmasowywać go po umyciu twarzy, bo dzięki temu lepiej się wchłonie. Olej lniany może Ci pomóc w spłyceniu zmarszczek, ale kluczową rolę pełni codzienna pielęgnacja cery za pomocą kremu z naturalnymi składnikami. Naturalny kosmetyk znakomicie się wchłania, nawilża oraz zwiększa napięcie skóry.

Podobne artykuły