portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

Skąd wziął się koronawirus? WHO zbada początki epidemii w Wuhanie

W zeszły czwartek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że Chiny zgodziły się na przyjęcie międzynarodowego zespołu badaczy, których zadaniem będzie ustalenie dokładnego pochodzenia i przyczyny powstania wirusa SARS-CoV-2. Informacje przekazał przedstawiciel organizacji – Babatunde Olowokure

Babatunde Olowokure przekazał informację, że WHO od jakiegoś czasu prowadziła rozmowy w Pekinie, na temat tego, których miejsc w Państwie Środka mają dotyczyć badania. Wizyta zespołu badawczego w Chinach ma nastąpić na początku stycznia 2021 roku, a dokładnie w pierwszym tygodniu nowego roku.

Do zadań zespołu badawczego będzie należeć przede wszystkim zbadanie pochodzenia koronawirusa SARS-CoV-2. Ekipa badaczy ma potwierdzić lub obalić podejrzenia na temat tego, że wirus przeniósł się na człowieka od zwierzęcia za pośrednictwem innego zwierzęcia.

Koronawirus w Chinach

Przypominamy, że do pierwszego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 najprawdopodobniej doszło w Chinach w miejscowości Wuhan, gdzie odnotowano pierwsze na świecie, duże ognisko wirusa.

Stany Zjednoczone oskarżają rząd Chin, że ukrywał skalę problemu w pierwszej fazie epidemii, gdy jeszcze można było ją zatrzymać. Waszyngton wezwał Światową Organizację Zdrowia (WHO) do tzw. „transparentnego dochodzenia” w tej sprawie.

Podobne artykuły