portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

Szczepionka na COVID-19 dla Polaków. Będzie obowiązkowa?

Szczepionka na wirusa COVID-19 ma trafić do Polski już za kilka miesięcy. Zostały określone zasady, na jakich miliony Polaków rozpocznie szczepienia. Wątpliwości dotyczące obowiązkowych szczepień zostały rozwiane.

Szczepionki na koronawirusa

Polski rząd poinformował o zamówieniu ponad 45 milionów dawek szczepionki na wirusa SARS-CoV-19. W ciągu najbliższych miesięcy pojawią się w szpitalach, aby wspomóc polskich lekarzy w walce z pandemią.

Aby zakwalifikować się do szczepienia, trzeba będzie się na nie zarejestrować online lub tradycyjną metodą. Następnie zgłosić się do odpowiedniego punktu szczepień. Po odbyciu szczepienia należy prowadzić obserwację i zgłosić się na kolejne szczepienie po 21 dniach.

Indywidualna decyzja, czy obowiązek?

Rząd, jak i Ministerstwo Zdrowia zapewniają, że szczepionka na koronawirusa nie będzie obowiązkowa. Szczepienia przeciwko COVID-19 będą całkowicie dobrowolne i dostępne za darmo dla wszystkich chętnych.

Polska rozpocznie proces szczepienia w bardzo zorganizowany sposób. W pierwszej kolejności zaszczepić się będą mogli pracownicy służb medycznych.

Dokładne informacje o terminie pojawienia się szczepionek na COVID-19 w Polsce, Polacy otrzymają za pośrednictwem wiadomości SMS lub telefonicznie.

Podobne artykuły