portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

Szczepionka przeciw COVID-19. WHO informuje o ewentualnych skutkach ubocznych

Szczepionka na koronawirusa COVID-19 ma pomóc w walce z pandemią, która trwa od marca 2020 roku. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zwraca uwagę na skutki uboczne szczepionki, która już za kilka miesięcy trafi do wszystkich krajów na świecie. WHO apeluje o konieczność przebadania składu przez poszczególne państwa.

Szczepionka przeciw COVID-19 – skutki uboczne

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że szczepionki przeciwko wirusowi, mogą nie być odpowiednie dla wszystkich osób, dlatego władze państwowe powinny zadbać o odpowiednie przebadanie szczepionek przed ich podaniem.

„Ludzie nie powinni się zbytnio martwić. Pamiętajmy, że jest wiele potencjalnych szczepionek, które jednocześnie będą wchodzić na rynek. Jedna szczepionka może nie być odpowiednia dla niektórych osób, ale już inna może” – powiedziała rzeczniczka WHO Margaret Harris w trakcie konferencji prasowej.

Przypominamy, że w najbliższych miesiącach, szczepionka na COVID-19 ma trafić również do Polski. Rząd określił już zasady, na podstawie których rozpoczną się pierwsze szczepienia. Rozwiano również wszelkie wątpliwości, które dotyczyły obowiązku przyjmowania szczepionki.

Kanadyjski program dla osób, które mają skutki uboczne szczepionki na COVID-19

Kanadyjski rząd przygotował specjalny program wsparcia dla osób, które źle zniosą podanie szczepionki przeciw COVID-19. Zaraz po podaniu substancji, w miejscu ukłucia może pojawić się ból o różnym natężeniu. Prawdopodobne są również dreszcze, gorączka i uczucie ciągłego zmęczenia. Tak reaguje nasz układ odpornościowy i są to normalne reakcje. Jednak jeśli wystąpią poważniejsze zmiany – pacjent nie zostanie pozostawiony sam sobie, tylko zostanie zapewniona mu pełna opieka zdrowotna.

Podobne artykuły