portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

jak poprawić sprawność seksualną

Sprawność seksualna mężczyzny – jak ją zwiększyć?

Sprawność seksualna jest ważna dla każdego mężczyzny, ponieważ wpływa na samoocenę i pewność siebie. Wielu facetów, którzy mają problem z potencją, czują się niespełnieni, a także często zapadają na depresję. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby jak najdłużej zachować pełną sprawność seksualną i korzystać z rozkoszy jaką daje nam seks. Sprawność partnera w łóżku przekłada się także na relacje w związku, ponieważ niezaspokojenie żadnej ze stron buduje podświadome napięcie, które objawia się codziennymi sprzeczkami i z czasem może prowadzić do rozpadu. Jak zwiększyć swoją sprawność seksualną i zachować ją jak najdłużej?

Sprawność seksualna mężczyzny a psychika mężczyzny

Niska sprawność seksualna to dla psychiki mężczyzny prawdziwy  koszmar, ponieważ powoduje brak pewności siebie i niską samoocenę. Co gorsza, może także prowadzić do stanów depresyjnych, ponieważ wielu facetów uważa, że ich męskość ma kluczowe znaczenie, a jeśli coś się zacznie z nią dziać, oznacza to, że są już po prostu do niczego. I w ten sposób brak spełnienia w łóżku rujnuje również życie codzienne. Jednak nie każdy impotent reaguje w ten sposób.

U niektórych mężczyzn zanik sprawności seksualnej powoduje narastające napięcie, które przeradza się często w agresywne zachowania. Z tego można wyciągnąć prosty wniosek: sprawność każdego mężczyzny w łóżku wpływa na poziom życia codziennego.

Niska sprawność seksualna – objawy

Sprawność seksualna mężczyzny zależy m.in. od poziomu testosteronu i funkcjonowania gospodarki hormonalnej. W przypadku impotencji następuje brak erekcji, co powoduje, że osiągnięcie orgazmu staje się niemożliwe. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Należą do nich m.in. stres podczas seksu w wyniku zbyt dużych oczekiwań partnera, który powstaje w wyniku obawy przed ośmieszeniem.

Powodem w zaburzeniu sprawności seksualnej może być także długotrwały stres w wyniku ciężkiej sytuacji życiowej, niektóre leki lub nadmiar alkoholu. Istnieje wiele przyczyn, ale warto zareagować wcześnie, gdy tylko pojawią się pierwsze oznaki impotencji, bo to pozwoli zachować sprawność w łóżku jak najdłużej.

Sprawność seksualna mężczyzny – naturalne sposoby

W przypadku pierwszych problemów ze sprawnością seksualną, warto sięgnąć po naturalne metody na jej wzmocnienie. W tym celu znakomitym rozwiązaniem są zioła, które można zakupić w sklepie lub aptece zielarskiej.

Żeń – szeń. To dość popularne ziele, a dokładnie chodzi o jego korzeń, który działa wzmacniająco na organizm, poprawia ukrwienie członka i tym samym zwiększa doznania podczas stosunku. Poza tym, żeń – szeń pozytywnie wpływa na gospodarkę hormonalną, co pozwala zwiększyć sprawność seksualną i czerpać radość z łóżkowych igraszek.

Johimbina. Preparat w formie kropli pozyskiwany z kory drzewa Johimbe. Działa rozszerzająco na naczynka i tym samym pozwala uwolnić potencjał seksualny, który został uśpiony np. przez długotrwały stres. Johombina może być stosowana również w celu zwiększenia swojej sprawności seksualnej.

Miłorząb japoński. To kolejny naturalny sposób na sprawność seksualną każdego mężczyzny. Poprawia ukrwienie penisa oraz całego ciała, dlatego polecany jest w szczególności mężczyznom, którzy cierpią na impotencję w wyniku zwężenia żył.

Buzdyganek naziemny. Działa niczym naturalny hormon, ponieważ w składzie zawiera pochodną testosteronu. Dlatego w szczególności polecany jest mężczyznom, których poziom tego hormonu uległ znacznemu spadkowi, co negatywnie wpłynęło na ich sprawność seksualną.

Sprawność seksualna jest ważna dla każdego mężczyzny również z uwagi na instynkty drzemiące w mózgu. Natomiast całkowita impotencja lub niestawanie na wysokości zadania podczas stosunku może stać się koszmarem każdego faceta. Dlatego warto zareagować jak najwcześniej w przypadku problemów z męskością i sięgnąć po naturalne metody.

Podobne artykuły