portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

najlepsze lubrykanty

Lubrykanty – jaki najlepiej wybrać?

Lubrykanty to żele intymne, które zmniejszają tarcie podczas stosunku. Mogą być stosowane przez kobiety, które cierpią na tzw. suchość pochwy lub podczas seksu analnego. To jednak nie wszystko, ponieważ substancje te mogą również służyć do urozmaicenia życia intymnego. Istnieje wiele rodzajów lubrykantów i różnią się one od siebie zapachem, konsystencją (mniej lub bardziej płynne), a nawet smakiem. Jak więc wybrać odpowiedni produkt dla siebie, aby zapewniać przyjemne doznania podczas seksu?

Lubrykanty – jak działają w praktyce?

Lubrykanty to substancje, których zadaniem jest zmniejszanie tarcia między penisem a ściankami pochwy lub odbytu. Mogą być także stosowane do nawilżenia sutków podczas ich stymulacji palcami. Bez względu na jakiej części ciała są rozprowadzane, pozwalają zwiększyć poślizg i tym samym zapobiegają podrażnieniom, a sam seks staje się o wiele przyjemniejszy. To jednak nie wszystko, ponieważ większość lubrykantów ma przyjemną woń, która dodatkowo może pobudzać zmysły partnerów i uczynić grę wstępną jeszcze bardziej namiętną.

Lubrykanty – kiedy stosować?

Lubrykanty najczęściej są stosowane przez kobiety, które cierpią na tzw. suchość pochwy. Dzięki większemu poślizgowi, który zapewniają podczas stosunku, seks staje się przyjemny dla obu stron. Poza tym, substancje te mogą być używane podczas pieszczot w celu rozbudzenia zmysłów kochanków, a także podczas stosunku analnego lub zabaw z gadżetami erotycznymi.

W szczególności polecane są do smarowania wibratora, aby nie doszło do podrażnienia ścianek pochwy lub odbytu. Wielu mężczyzn uwielbia pieścić piersi swojej partnerki i bawić się sutkami. Niewielu natomiast zdaje sobie sprawę, że ta część ciała jest wrażliwa na dotyk i wymaga nawilżenia, aby kobieta poczuła przyjemność. Lubrykanty służą również do tego celu i warto o tym pamiętać.

Lubrykanty – rodzaje

Lubrykanty w zależności od składu i konsystencji można podzielić na kilka rodzajów. Należą do nich:

Lubrykanty zapachowe i smakowe. Najczęściej są to: truskawkowe, wiśniowe i marakui. Często tak bardzo pobudzają zmysły, że partnerzy zaczynają je zlizywać. W niewielkich ilościach są bezpieczne dla zdrowia, ale warto pamiętać, że te z dodatkiem cukru mogą podrażniać miejsca intymne. Dlatego w szczególności polecane są podczas stymulacji sutków kobiety i zabaw analnych.

Lubrykanty silikonowe. Skład opiera się na bazie silikonu i posiadają duże właściwości nawilżające. Nie należy ich używać do zabaw z gadżetami erotycznymi wykonanymi z silikonu. Poza tym z uwagi na fakt, że trudno je zmyć, nie poleca się stosować ich podczas stosunku dopochwowego, ponieważ są trudne do usunięcia i mogą zalegać w pochwie, narażając ją na infekcje intymne. Znakomite natomiast do stosunku analnego.

Lubrykanty na bazie wody. Są niemalże naturalne i nie powodują podrażnień. Można  je stosować dopochwowo i podczas zabaw analnych. Łatwo je zmyć, więc nie powodują infekcji intymnych, a w większości przypadków nie powodują również uczulenia nawet wśród alergików.

Lubrykanty hipoalergiczne. Ich skład głównie opiera się na wodzie, dlatego są bezpieczne dla zdrowia i polecane w szczególności paniom, które mają skłonności do uczulenia. Skład niektórych produktów został wzbogacony o dodatkowe działanie przeciwzapalne i kojące.

Lubrykanty stymulujące. Przeważnie polecane są osobom, które mają problem z orgazmem. W składzie znajdują się substancje, które powodują przyjemne mrowienie skóry, tym samym zwiększając doznania podczas stosunku. W szczególności polecane również osobom, które lubią silne doznania w łóżku.

Lubrykanty wspomagające zapłodnienie. W składzie znajdują się substancje, które przedłużają żywotność plemników i tym samym zwiększają prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Dlatego polecane są parom, które starają się o dziecko.

Znając rodzaje lubrykantów, warto zastanowić się, który wybrać w zależności od swoich predyspozycji i potrzeb.

Podobne artykuły