portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

strefy erogenne

Strefy erogenne – droga do prawdziwej rozkoszy

Strefy erogenne to miejsca silnie unerwione, które cechują się niesamowitą wrażliwością na dotyk, dzięki czemu ich drażnienie i pieszczoty prowadzą do silnego podniecenia partnera. Jeśli do tej pory nie zdawałeś sobie sprawy, gdzie znajdują się te miejsca na ciele Twojego partnera to ten artykuł stanie się przewodnikiem, który sprawi, że dowiesz się w pełni, które miejsca należą do najbardziej czułych. Poznaj więc najbardziej wrażliwe strefy erogenne.

Strefy erogenne – podział na 3 grupy

To strefy, które znajdują się wokół narządów płciowych i są najbardziej wrażliwe na pieszczoty. Ich stymulacja prowadzi do coraz silniejszego podniecenia, a nawet do orgazmu. Dlatego warto znać ich rozmieszczenie na ciele partnera, bo to pozwala na wzmocnienie doznań erotycznych i tym samym na większą przyjemność płynącą z seksu.

Pierwszorzędne strefy erogenne u kobiet należą do nich: łechtaczka i pochwa. Pieszczenie łechtaczki polega na jej stymulowaniu kolistymi ruchami. Należy uważać, aby siła nacisku nie była zbyt duża, ponieważ to może wywołać ból i zniechęcić partnerkę do dalszych igraszek erotycznych. Stymulacja pochwy, która pozwala osiagnąć maksymalne doznania erotyczne polega na znalezieniu punktu G, który znajduje się ok. 5 cm od wejścia w górnej części pochwy.

Można go wyczuć palcem w pochwie kobiety, ponieważ przypomina pewnego rodzaju prążki. Z kolei męską strefą erogenną jest penis, a dokładnie prącie, którego pocieranie wywołuje silne podniecenie i prowadzi do orgazmu.

Drugorzędne strefy erogenne

Stymulacja drugorzędnych stref erogennych automatycznie wywołuje wzrastające podniecenie w strefach pierwszorzędnych. Warto pieścić te miejsca podczas gry wstępnej. Należą do nich: łono kobiety, wargi sromowe, pośladki, wejście do pochwy, odbyt i sutki.

U mężczyzn miejsca te znajdują się na prąciu penisa, odbycie i wewnętrznej stronie ud. Bardzo wrażliwe na dotyk są również sutki, dlatego wielu mężczyzn lubi, gdy kobieta pieści i całuje ich sutki podczas gry wstępnej.

Erogenne strefy potencjalne

To miejsca, które znajdują się na całym ciele kochanka i dlatego odkrywa się je wraz z poznawaniem jego ciała. To strefy erogenne, których pieszczenie wywołuje podniecenie w strefach pierwszorzędnych. U kobiet dochodzi do zwilżenia pochwy, a u mężczyzn do erekcji. Dlatego odkrycie i pieszczenie tych miejsc, niesamowicie mocno buduje napięcie seksualne i tym samym wzmaga doznania.

Co warto wiedzieć o strefach erogennych?

Pieszczenie ciała partnera w tych miejscach może dostarczyć niesamowitej przyjemności lub przynieść efekt odwrotny. Dlatego warto pozwolić swojemu kochankowi na pieszczoty, aby w pełni poznać, które strefy erogenne dają prawdziwą rozkosz, a dokładnie ich pieszczenie. W tym celu warto mu pozwolić dotykać i pieścić swoje ciało wszędzie, gdzie tylko ma ochotę.

Warto również zadbać o odpowiednie rozluźnienie podczas gry wstępnej, ponieważ tylko wtedy dotykanie i pieszczoty wrażliwych miejsc przyniosą niesamowitą przyjemność i doznania. Należy pamiętać, że w stanie napięcia stymulacja stref erogennych może przynieść efekt odwrotny, dlatego tak ważna jest miła atmosfera i rozluźnienie partnera.

Pamiętaj, że poznanie stref erogennych oraz umiejętne ich pieszczenie jest drogą do prawdziwej rozkoszy i satysfakcji seksualnej. Dlatego warto pozwolić poznać swoje ciało partnerowi oraz porozmawiać z nim o tym, co przynosi największą przyjemność podczas seksu.

Podobne artykuły