portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

Strefy erogenne u kobiet

Strefy erogenne u kobiet – gdzie się znajdują i jak pieścić?

Strefy erogenne u kobiet to miejsca silnie unerwione, a ich odkrycie i umiejętne pieszczenie wywołuje niesamowite doznania erotyczne i pozwala osiągnąć silny orgazm. Wiedza o tym, jak odkryć te miejsca na ciele partnerki pozwoli zapewnić jej satysfakcję seksualną oraz wywołać niezapomniane doznania erotyczne podczas uprawiania seksu. Gdzie dokładnie znajdują się strefy erogenne na ciele kobiety?

Strefy erogenne u kobiet – czym dokładnie są?

Jak już wspomniano strefy erogenne u kobiet to miejsca na ciele kobiety, które są bardzo wrażliwe na dotyk, a ich stymulacja wywołuje podniecenie. Większość mężczyzn potrafi intuicyjnie odnaleźć te miejsca, jednak nie zawsze potrafi je odpowiednio pieścić, ponieważ u każdej kobiety dotyk może wywoływać nieco różne doznania.

Wrażliwość punktów erogennych zależy od funkcjonowania układu hormonalnego i nerwowego, dlatego stymulacja łechtaczki u jednej kobiety może wywołać słabsze doznania niż pieszczenie tą samą techniką u innej. Dlatego warto o tym wiedzieć, bo to pozwala na lepsze poznawanie reakcji kobiety na dotyk i pieszczoty poszczególnych miejsc erogennych .

Strefy erogenne u kobiet – dlaczego są tak wrażliwe na pieszczoty?

To miejsca silnie unerwione, w których zarówno skóra i jej przejścia na nabłonki śluzowe są bardzo cienkie. U kobiet strefy erogenne to aż 15% ciała, podczas gdy u mężczyzn wynoszą zaledwie 3%. Jak umiejętnie stymulować te miejsca? Można to robić za pomocą pieszczot dłońmi, całowania lub delikatnego przygryzana. To ostatnie wymaga dużego wyczucia, aby nie doprowadzić do bólu lub niemiłego odczucia, np. podczas pieszczot zębami sutków.

Skupianie się na punktach erogennych może być etapem gry wstępnej, jak i doprowadzić partnerkę do silnego orgazmy. Należy jednak pamiętać, aby nie robić niczego na siłę ponieważ to przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego warto zwiększać intensywność pieszczot tych miejsc stopniowo, bo to pozwala na budowanie coraz silniejszego napięcia seksualnego i tym samym prowadzi do większej przyjemności partnerki.

Strefy erogenne u kobiet – gdzie je znaleźć?

Wielu mężczyzn uważa, że najsilniejszą strefą erogenną u kobiet są okolice pochwy. W praktyce natomiast do silnego podniecenia prowadzą pieszczoty takich miejsc, jak:

  • płatki uszu (warto je delikatnie przygryzać)
  • szyja
  • wewnętrzna strona ramion i dłoni
  • sutki
  • okolice pępka
  • pośladki
  • wewnętrzna strona ud

Pieszczenie tych stref stopniowo zwiększa podniecenie kobiety i tym samym apetyt na seks. A w końcowej fazie gry wstępnej warto przejść do stymulacji okolic łonowych t.j. pieszczenie łechtaczki i pochwa. Należy pamiętać, że zbyt szybkie przejście do dotykania ,,nierozgrzanej łechtaczki” może sprawić kobiecie ból i tym samym zniechęcić do dalszych igraszek łóżkowych.

Strefy erogenne u kobiet – odkrywaj i zdobywaj doświadczenie!

Należy pamiętać, że każda kobieta ma nieco inaczej unerwione poszczególne strefy erogenne i dlatego może inaczej reagować na te same pieszczoty. Delikatnie ssanie sutka u jednej kobiety może wywołać podniecenie, podczas gdy inna wzruszy tylko ramionami i będzie oczekiwać na kolejny krok.

Warto również pamiętać, że stymulacja tych miejsc u jednych kobiet może sprawiać przyjemność, a u innych prowadzić do niezbyt przyjemnych doznań, a nawet powodować ból.

Dlatego strefy erogenne u kobiet przedstawione w artykule stanowią mapę, po której powinieneś się poruszać, aby poznać reakcję partnerki na dotykanie i pieszczenie poszczególnych miejsc.

Podobne artykuły