portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

anyż na zmarszczki

Anyż na zmarszczki – jak działa?

Anyż regeneruje tkankę skórną, spłyca zmarszczki oraz pozwala zachować młodą cerę na dłużej. Możesz go stosować jako naturalny sposób na wygładzenie bruzd. Jakie właściwości posiada anyż i jak działa na zmarszczki?

Anyż zwiększa napięcie skóry

Anyż posiada właściwości, dzięki którym zwiększa napięcie skóry. To sprawia, że zmarszczki stają się płytsze. Stosowanie tego produktu przyspiesza regenerację skóry, dzięki czemu opóźnia proces powstawania bruzd. Anyż zmniejsza wydzielanie sebum, co ma kluczowe znaczenie dla cery trądzikowej. Anyż w kosmetyce jest stosowany od dawna ze względu na swe właściwości odmładzające.

Jak stosować anyż na zmarszczki?

Najłatwiejszym sposobem stosowania anyżu na zmarszczki jest przemywanie twarzy i szyi tonikiem. Możesz go przygotować w domu. W tym celu: zalej 5 gwiazdek anyżu szklanką wrzącej wody. Po przestygnięciu przecieraj twarz i szyję rano i wieczorem. Tonik przelej do ciemnej butelki i szczelnie zakręć. Regularne stosowanie toniku z anyżu pozwoli Ci wygładzić zmarszczki oraz ujędrnić skórę.

Zobacz także: 11 mitów na temat powstawania zmarszczek

Z czym możesz stosować anyż na zmarszczki?

Anyż na zmarszczki w postaci toniku stosuj rano i wieczorem. Jednak kluczową rolę w pielęgnacji twarzy pełni dobry krem, który nawilża tkankę skórną oraz zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, np. słońce, mróz, wiatr, itd. Skuteczny krem zwiększa zdolność do zatrzymywania wody w komórkach skóry, co wpływa na jej elastyczność i jędrność. Kosmetyk stosowany po przemyciu skóry tonikiem z anyżu znakomicie się wchłania.

Stosowanie anyżu korzystnie wpłynie na Twoją cerę. Pamiętaj jednak, że kluczową rolę pełni codzienna pielęgnacja za pomocą naturalnego kremu. Wybierz kosmetyk, który zawiera naturalne składniki, które są bezpieczne i wywierają korzystny wpływ na jędrność skóry.

Podobne artykuły