masaz lingam

Najintymniejszy z masaży – na czym polega masaż tantryczny?

Masaż tantryczny bardzo często mylony jest z masażem erotycznym. Nie bez przyczyny, ponieważ założeniem obu z nich jest przyjemność, pełne odprężenie i zapomnienie o codziennych problemach. Różny jest jednak ich cel. Na czym polega masaż tantryczny, dla kogo jest dedykowany i czym dokładnie różni się od masażu erotycznego? Tego dowiesz się w poniższym artykule!

Masaż Tantra – co to?

Tantra massage, czyli masaż tantryczny to specjalny masaż poszczególnych miejsc na ciele, wykonywany w celu odprężenia i wyzwolenia energii seksualnej. Podczas sesji pozwala na pełne odprężenie i zapomnienie o codziennych problemach. Masaż tantryczny jest techniką, która pozwala uwolnić stresy i energię seksualną. Jej blokada przekłada się nie tylko na życie erotyczne, lecz także na codzienne samopoczucie. Podczas masażu pobudzane i stymulowane są wszystkie miejsca energetyczne na ciele, w tym także te w miejscach intymnych. Celem masażu tantrycznego jest przyjemność całego ciała i wszechogarniającej błogości, które są wynikiem podwyższenia wibracji wszystkich komórek organizmu. Wykonując masaż Tantra łączy się ze sobą dwie energie – Shakti „z dołu” i Shivy „z góry”, które powodują różne odczucia w naszym ciele.

Masaż tantryczny a erotyczny – różnice

Masaż tantryczny różni się od masażu erotycznego przede wszystkim celem. W przypadku masażu erotycznego przyjemność rozumiana jest jako nadbudowanie i rozładowanie podniecenia, które skumulowane jest w okolicach intymnych. Masaż miejsc erogennych w przypadku masażu erotycznego prowadzi do orgazmu, który powoduje chwilową przyjemność. Masaż całego ciała, czyli masaż intymny Tantra odbywa się długofalowo. Odblokowuje energię seksualną, czyli według tantry energię życiową, która z każdym kolejnym masażem wpływa na naszą lekkość, czystość i fizyczność. Nasze ciało otwiera się na nowe doznania. Istotny jest fakt, że w odróżnieniu od masażu erotycznego – masaż tantryczny nie doprowadza nas do orgazmu.

Masaż tantryczny – historia Tantry

Masaż Tantra to praktyka, która wywodzi się z hinduizmu i buddyzmu starożytnych Indii. Pochodzenie masażu tantrycznego związane jest ze społecznością, w której wszelkie akty seksualne, nigdy nie były tematem tabu a wręcz odgrywały główną rolę w ich życiu. Indyjskie świątynie budowane były dla bóstw płodności i nauczano w nich inicjacji seksualnej. Wszelka seksualność i jej akty poświęcane były bóstwom, które w zamian miały zsyłać ludziom płodność.

masaż tantryczny co to jest

Lingam i Joni – co oznaczają?

Masaż tantryczny jest świątynną sztuką uzdrawiania ciała i podwyższenia jego wibracji. Masaż tantryczny może (ale nie musi) zawierać w sobie masaż Yoni, czyli kobiecej waginy i męski masaż Lingam. Według indyjskiej kultury, masaż Yoni jest podstawą kobiecej pielęgnacji. Posiada cały szereg korzyści zdrowotnych i nie tylko. Zwiększa wrażliwość na dotyk i satysfakcję seksualną. Yoni, czyli kobieca pochwa gromadzi w sobie wiele napięć, związanych z emocjami i stresem. Napięcia powodują większe bóle menstruacyjne i podczas stosunku. Skurcze tkanek powodują zamknięcie i brak satysfakcji seksualnej. Masaż tantryczny Yoni może:

 • rozluźnić tkanki głębokie;
 • odblokować energię seksualną;
 • zwiększyć libido;
 • uzdrowić relację z własną seksualnością;
 • pobudzić punkty stagnacyjne;
 • dotlenić komórki;
 • zwiększyć przepływ krwi;
 • otworzyć nas na przyjemność…

Tantryczny masaż Lingam wywodzi się z pradawnej tradycji tantrycznej. Jest dedykowany mężczyznom, którzy pragną poszerzyć świadomość na temat swojego ciała. Ceremonia uwzględnia indywidualne potrzeby i gwarantuje niezwykłe doznania duchowe oraz cielesne. Masaż jest delikatny i różnorodny. Aktywuje różne energetyczne punkty na całym ciele mężczyzny. Prowadzi do harmonicznego przepływu energii i stabilizuje równowagę cielesno-duchową.

Jak przebiega masaż tantryczny?

Istnieje wiele technik masażu tantrycznego, jednak podstawowa technika poleca na obłożeniu pleców, pośladków i ud ciepłymi ręcznikami, przez które odbywa się masaż pleców. Ciepło ma na celu wstępne rozluźnienie ciała. Potem masażysta namaszcza ciało olejkami eterycznymi i przechodzi do jego masażu. Przyjemna woń sprawia, że ciało dodatkowo zaczyna się rozluźniać i tym samym uwalnia nagromadzone napięcie. Technika ta polecana jest osobom odważnym, ponieważ dotykane jest całe ciało, w tym także sutki i pochwa kobiety, a u panów genitalia. Jednak po takim masażu następuje całkowite rozluźnienie. Podczas sesji masowana osoba doznaje ogromnej przyjemności. Sam masaż odbywa się na wygodnym i bardzo miękkim materacu. Ciało namaszczane jest naturalnymi olejkami. Masaż Lingam i Joni nie jest wykonywany na siłę. To wynik naszego otwarcia i pragnienia ciała na taki masaż.

Masaż tantryczny dla par

Masaże tantryczne dla par odbywają się w jedno lub dwuosobowych pokojach. To bardzo atrakcyjna i niezwykle intymna chwila dla pary, ponieważ pomaga otworzyć się na swoje ciała i doznania. Dla niektórych par to pewnego rodzaju stosunek, który pozwala bardziej poznać swoje ciała, jak i gra wstępna, która sprawia, że podczas stosunku pojawiają się o wiele silniejsze doznania erotyczne.

Rodzaje masażu tantrycznego

Istnieje kilka rodzajów masażu tantrycznego. Każdy z nich jest niezwykle zmysłowy i delikatny. Wykonuje się go na dużej macie lub materacu. Ideą każdego z nich jest pobudzenie naszych receptorów czuciowych i odblokowanie energii seksualnej, a także przyniesienie ukojenia w stresie i braku równowagi emocjonalnej, jak i fizycznej. Do rodzajów masażu tantrycznego należą:

 • masaż Yoni i Lingam, czyli masaże waginy i męskiego członka;
 • zmysłowy dotyk Tantry, czyli masaż wykonywany z pomocą piórek i futerka, a także gorącymi ręcznikami;
 • Shaktpat Kundalini, czyli taniec ognistego węża. Masażysta pobudza nasze ciało wykonując na nim różne ruchy, przypominające wężowe ruchy.

Korzyści wynikające z masażu Tantra

Masaż tantryczny zakłada, że nie istnieją miejsca wstydliwe a ludzkie ciało i jego nagość nie jest tabu. Każda część ciała wymaga naszej akceptacji, atencji i szacunku. Relaks jest jednym z głównych powodów, dla którego warto udać się na masaż tantryczny. Uważa się, że Tantra odpręża, jednak jest to zupełnie inne odprężenie, niż po tradycyjnym masażu relaksacyjnym. Do korzyści masażu tantrycznego należą również:

 • odprężenie;
 • poznanie samego siebie;
 • przyjemność cielesna;
 • uwolnienie energii seksualnej;
 • zwiększenie libido.

Masaż tantryczny jako sposób na urozmaicenie życia erotycznego

Już sam rytuał masowania nagich ciał jest bardzo przyjemny. Masaż tantryczny pozwala otworzyć się na samego siebie i uwolnić gromadzoną przez stres i wszelkie napięcia energię seksualną. Wprowadza w stan błogości i pełnego relaksu. To wyjątkowy masaż, który wyzwala i likwiduje wszelkie blokady, spowodowane stresem i silnymi emocjami. Dzięki regularnym masażom tantrycznym, masowana osoba może liczyć na relaks, pełne rozluźnienie ciała i otwarcie się na własne potrzeby seksualne. Większość osób po takim masażu całkowicie pozbywa się wstydu i wyzwala własną seksualność. Masaż tantryczny jest ogromna pomocą w codziennych relacjach z partnerem lub partnerką. Masaż uczy radości i czerpania z życia.

Masaż tantryczny – dla kogo?

Masaż tantryczny w szczególności polecany jest kobietom, które przez dłuższy czas żyją w stresie a skumulowane napięcie powoduje spadek ich libido. To z kolei przekłada się na słabą jakość życia seksualnego, a także na codzienne samopoczucie. Jednak to nie wszystko, ponieważ z tego typu masażu korzystają także mężczyźni, którzy mają problemy z potencją. Masaż tantryczny polecany jest każdej osobie, która żyje w napięciu, a także chce uwolnić swoją energię seksualną, aby w pełni odzyskać ochotę na seks i znów czerpać z niego radość. Niektóre osoby już po pierwszej wizycie u masażysty, odczuwają o wiele silniejsze doznania podczas seksu a kobiety są w stanie osiągnąć silny, wielokrotny orgazm. Dla niektórych par masaż tantryczny to pewnego rodzaju stosunek, który pozwala bardziej poznać swoje ciała, jak i gra wstępna, która sprawia, że podczas stosunku pojawiają się o wiele silniejsze doznania erotyczne.

nagi masaż

Czy masażu tantrycznego można się nauczyć?

Czy można nauczyć się masażu tantrycznego? Oczywiście, że tak, pod warunkiem cierpliwości. Wielu mężczyzn chciałoby nauczyć się tej techniki, aby sprawić przyjemność swojej kobiecie, jednak niewielu cechuje się należytą cierpliwością. Na początku zaleca się skupianie na poszczególnych ruchach, które przyjemnie pieszczą ciało partnerki, a miejsca intymne nie muszą być dotykane. Dopiero na wyższym poziomie można przejść do masowania wszystkich, nawet najbardziej intymnych miejsc na ciele kobiety. Należy pamiętać o olejkach eterycznych, które sprawią, że dotyk stanie się przyjemniejszy. Masaż tantryczny jest sztuką, której każdy może się nauczyć, jeśli tylko przejawia ku temu chęci. Warto zadbać o odpowiednią atmosferę i zapalić kadzidełka o ulubionym zapachu lub świecie zapachowe. W tle może unosić się ulubiona muzyka relaksacyjna. Odpowiednia atmosfera sprzyja rozluźnieniu partnera lub partnerki i tym samym pomaga uwolnić energię seksualną.

Podobne artykuły