masaz tantryczny

Masaż tantryczny – sposób na uwolnienie energii seksualnej

Masaż tantryczny to specjalny masaż poszczególnych miejsc na ciele w celu odprężenia i wyzwolenia energii seksualnej. Podczas sesji pozwala na pełne odprężenie i zapomnienie o codziennych problemach. Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że masaż ten powoduje podniecenie kobiety. W praktyce natomiast dochodzi do uwolnienia energii seksualnej, co ujawnia się podczas stosunku. Jak wygląda masaż tantryczny w praktyce?

Masaż tantryczny – dla kogo?

Masaż tantryczny jest techniką, która pozwala uwolnić stresy i energię seksualną. Jej blokada przekłada się nie tylko na życie erotyczne, lecz także na codzienne samopoczucie. Podczas masażu pobudzane i stymulowane są wszystkie miejsca energetyczne na ciele, w tym także te w miejscach intymnych. W szczególności polecany jest kobietom, które przez dłuższy czas żyją w stresie, a skumulowane napięcie powoduje spadek libido.

To z kolei przekłada się na słabą jakość życia seksualnego, a także na codzienne samopoczucie. Jednak to nie wszystko, ponieważ z tego typu masażu korzystają także mężczyźni, którzy mają  problemy z potencją. Podsumowując: masaż tantryczny polecany jest każdej osobie, która żyje w napięciu, a także chce uwolnić swoją energię seksualną, aby w pełni odzyskać ochotę na seks i znów czerpać z niego radość.

Masaż tantryczny – techniki

Istnieje wiele technik masażu tantrycznego, jednak podstawowa technika poleca na obłożeniu pleców, pośladków i ud ciepłymi ręcznikami, przez które odbywa się masaż pleców. Ciepło ma na celu wstępne rozluźnienie ciała. Potem masażysta namaszcza ciało olejkami eterycznymi i przechodzi do jego masażu. Przyjemna woń sprawia, że ciało dodatkowo zaczyna się rozluźniać i tym samym uwalnia nagromadzone napięcie.

Technika ta polecana jest osobom odważnym, ponieważ dotykane jest całe ciało, w tym także sutki i pochwa kobiety, a u panów genitalia. Jednak po takim masażu następuje całkowite rozluźnienie i wzrost libido podczas łóżkowych igraszek.

masaż erogenny

Masaż tantryczny – urozmaicenie życia erotycznego

Masaż tantryczny dla jednych stanowi sposób na pozbycie się stresu, a dla innych urozmaicenie życia erotycznego z uwagi na fakt, że uwalnia energię seksualną. Niektóre osoby już po  pierwszej wizycie u masażysty odczuwają o wiele silniejsze doznania podczas seksu, a kobiety są w stanie osiągnąć silny, wielokrotny orgazm (w tym także pochwowy). Dla niektórych par to pewnego rodzaju stosunek, który pozwala bardziej poznać swoje ciała, jak i gra wstępna, która sprawia, że sam podczas stosunku pojawiają się o wiele silniejsze doznania erotyczne.

Czy można nauczyć się masażu tantrycznego? Oczywiście, że tak, pod warunkiem cierpliwości. Wielu mężczyzn chciałoby nauczyć się tej techniki, aby sprawić przyjemność swojej kobiecie, jednak niewielu cechuje się należytą cierpliwością. Na początku zaleca się skupianie na poszczególnych ruchach, które przyjemnie pieszczą ciało partnerki, a miejsca intymne nie muszą być dotykane.

Dopiero na wyższym poziomie można przejść do masowania wszystkich, nawet najbardziej intymnych miejsc na ciele kobiety. Należy pamiętać o olejkach eterycznych, które sprawią, że dotyk stanie się przyjemniejszy. Masaż tantryczny jest sztuką, której każdy może się nauczyć, jeśli tylko przejawia ku temu chęci. Warto zadbać o odpowiednią atmosferę i zapalić kadzidełka o ulubionym zapachu lub świecie zapachowe.

W tle może unosić się ulubiona muzyka relaksacyjna, którą można znaleźć na kanale You Tube. Odpowiednia atmosfera sprzyja rozluźnieniu partnerki i tym samy pomaga uwolnić jej energię seksualną, która na pewno ujawni się podczas najbliższych łóżkowych zabaw.

Podobne artykuły