portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

Sposoby na potencję

Sposoby na potencję – czyli jak odzyskać sprawność seksualną?

Sposoby na potencję pozwalają na nowo odzyskać pełną sprawność seksualną i tym samym w pełni rozkoszować się życiem erotycznym. Wielu mężczyzn z różnych powodów ma problemy z potencją, których skutkiem może być całkowity zanik popędu seksualnego. Z badań wynika, że aktywność seksualna i zaspokajanie swoich potrzeb ma duży wpływ na pewność siebie oraz dobre samopoczucie. Jej brak lub ,,męskie problemy” mogą spowodować u każdego mężczyzny poczucie niskiej wartości. Jakie są sposoby na potencję i jak skutecznie rozwiązać ten problem?

Sposoby na potencję – które najpierw zastosować?

Naturalne sposoby na potencję opierają się nie tylko na przyjmowaniu suplementów czy ziół, ale przede wszystkim na odpowiednim stylu życia, diecie, a także stymulacji ciała. Każdemu mężczyźnie co jakiś czas może zdarzyć się, że nie stanie na wysokości zadania, ale problemów z potencją nie wolno bagatelizować. Dlatego w pierwszej kolejności, warto zastosować naturalne metody, które pozwalają odzyskać sprawność seksualną i tym samym rozkoszować się zabawami w sypialni.

Sposoby na potencję – bicze wodne

Bicze wodne to jedne ze skutecznych sposobów na potencję i w szczególności polecane są dla mężczyzn, którzy często przegrzewają swoje genitalia, np. w wyniku siedzącej pracy lub przez noszenie obcisłej bielizny. Bicze wodne należy stosować przede wszystkim  na dolną część brzucha i częściowo na jądra. W tym celu należy ten obszar ciała naprzemiennie polewać ciepła i zimną wodą.

Oczywiście woda nie może być lodowata, gdyż zbyt gwałtowna zmiana temperatury mogłaby zaszkodzić. Specjaliści twierdzą, że bicze wodne znakomicie wpływają na popęd płciowy i na erekcję, dlatego warto je stosować i sprawdzić, jaki będzie efekt.

Sposoby na potencję – akupresura

Akupresura to najprościej mówiąc stymulacja określonych puntów na stopach przez uciskanie. Takie masaże to skuteczne sposoby na potencję znane medykom od dawna. Dokładnie chodzi o uciskanie punktów, które znajdują się na męskich piętach. Aby akupresura przyniosła oczekiwany efekt to należy ją przeprowadzać najlepiej codziennie przez 5 minut. Masaż uciskowy najlepiej zaczynać od delikatnych dotyków, a następnie zwiększać siłę ucisku do momentu, aż pojawi się lekki ból.

Sposoby na potencję – naturalne afrodyzjaki

Naturalne afrodyzjaki i dieta to znakomite sposoby na potencję, które pozwalają mężczyźnie zwiększyć apetyt na seks i stawać na wysokości zadania. Warto do posiłków dodawać koper włoski, pietruszkę i seler. Ten ostatni stosowany był już w dawnych czasach, ponieważ wydłużał orgazm. 

Kolejnym sposobem na podniesienie męskiej sprawności seksualnej są owoce morza. Wzmagają one popęd nie tylko ze względu na składniki, lecz także z uwagi na wygląd, który często przypomina kobiece narządy płciowe. Należą do nich: kraby, krewetki, mule, ostrygi, homary i małże. Warto przygotować z nich romantyczną kolację przed zabawą w sypialni.

Sposoby na potencję – odżywianie

Odpowiednia dieta to kolejny ze sposobów na potencję. Wielu panów borykających się z problemami dotyczącymi męskości nie przywiązuje w ogóle uwagi do tego, co je. Dieta jest paliwem, które dostarcza energii w życiu codziennym, w tym także w sypialni. Dlatego warto zadbać, aby znalazło się w niej kilka produktów, które korzystnie wpływają na problemy z potencją.

W tym celu w menu  powinny znaleźć się takie owoce jak morele i brzoskwinie, które można spożywać jako oddzielną przekąskę lub przygotować z nich owocową sałatkę. Można przyrządzić z nich lekką sałatkę dla dwojga, przed romantycznym wieczorem w łóżku.

To najczęściej stosowane naturalne sposoby na potencję. Warto pamiętać, że o męskość należy dbać przez cały czas, a w przypadku jakichkolwiek zaburzeń, zacząć od naturalnych metod.

Podobne artykuły