portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

trening na spalanie tłuszczu

Trening na spalanie tłuszczu – poznaj zasady

Trening na spalanie tłuszczu polega na przestrzeganiu kilku żelaznych zasad, które pozwalają osiągnąć maksymalne efekty. Przede wszystkim należy ćwiczyć min. 30 minut, ponieważ po tym czasie organizm zaczyna czerpać kalorie w zapasów tłuszczu. Poza tym, ważny jest również odpowiedni poziom tętna, aby tkanka tłuszczowa spalała się szybciej. Jak go prawidłowo wykonać?

Wyznacz sobie konkretny cel

Wiele osób chce pozbyć się tkanki tłuszczowej, ale nie wyznacza celu, który wzmacnia motywację, a także pozwala kontrolować efekty. Dlatego, jeśli chcesz opracować skuteczny trening, to zacznij od wyznaczenia celu, np. określ, ile chcesz ważyć lub jakie obwody chcesz osiągnąć w poszczególnych partiach ciała. To jednak nie wszystko, bo jeżeli naprawdę chcesz się motywować, to wyobrażaj sobie codziennie, jak będziesz wyglądać, gdy schudniesz. Powieś sobie karteczkę z celem w widocznym miejscu, aby Ci o tym przypominała.

Trening na spalanie tłuszczu a ćwiczenia kardio

Znakomicie na spalanie tłuszczu działają ćwiczenia kardio. Dzięki nim możesz efektywnie zacząć spalać zbędne fałdki, bo zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na energię, którą pobiera z zapasów tłuszczu. Czym jest trening kardio? To ćwiczenia, podczas których tętno utrzymuje się na poziomie 75% maksymalnego tętna. To znakomite ćwiczenia, które pozwalają wysmuklić sylwetkę. Należą do nich: energiczne spacery, pływanie, ćwiczenia na orbiteku lub steperze. Systematyczny trening kardio pomoże Ci nie tylko spalić zbędną tkankę tłuszczową, lecz także wzmocnić kondycję.

Trening na spalanie tłuszczu musi być systematyczny

Pamiętaj, że skuteczny trening musisz przeprowadzać systematycznie. Dobrym rozwiązaniem są treningi kilka razy w tygodniu, bo przynoszą najszybsze efekty. Ważne, by zachować równe odstępy czasowe, bo dzięki temu przyspieszysz metabolizm i organizm lepiej zacznie spalać tkankę tłuszczową. Wiele osób popełnia błąd, ponieważ trenuje nieregularnie, przez co nie osiąga zamierzonych efektów. Pamiętaj, że systematyczność to podstawa.

Trening na spalanie tłuszczu min. 30 minut

Trening na spalanie tłuszczu powinien trwać minimum 30 minut, ponieważ po tym czasie organizm zaczyna czerpać energię z zaległych zapasów tłuszczu. Dzięki temu następuje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Dlatego tak zaplanuj rozkład ćwiczeń, aby zapewnić sobie optymalny czas treningu.

Trening na spalanie tłuszczu a interwały

Trening interwałowy znakomicie działa na spalanie fałdek tłuszczu, ale jest przeznaczony dla osób z dobrą kondycją fizyczną. Na czym polega? Polega na przemiennym wykonywaniu krótkich ćwiczeń o dużym wysiłku z ćwiczeniami aerobowymi o niskiej intensywności. Jeżeli trenujesz od niedawna lub dopiero zamierzasz, to trening interwałowy zacznij stosować po ok. 3 miesiącach, gdy Twoja kondycja się wzmocni.

Pamiętaj, że trening na spalanie tkanki tłuszczowej, przede wszystkim powinien być wykonywany systematycznie w równych odstępach czasowych. Poza tym, ważna jest intensywność, która ma kluczowy wpływ na zwiększenie zapotrzebowania energetycznego organizmu, dzięki czemu zaczyna spalać tkankę tłuszczową.

Podobne artykuły