Orgazm mózgu dla wielu osób jest czymś magicznym, gdy usłyszą to stwierdzenie po raz pierwszy. Natomiast ten rodzaj uniesienia niewiele ma wspólnego z zabawami w sypialni, ale może przynieść równie niesamowite doznania, co tradycyjny orgazm przeżywany podczas stosunku seksualnego. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, ile razy przeżyło tego rodzaju uniesienie. Sprawdź, czym dokładnie jest orgazm mózgu i jakie są sposoby na jego osiągnięcie.
Orgazm mózgu – czym właściwie jest?
Spis treści:
Orgazm mózgu wbrew pozorom niewiele ma wspólnego z seksem, ale podczas jego przeżywania, w ciele pojawiają się niesamowicie przyjemne doznania, które powodują wydzielanie serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Nawiasem mówiąc, po tradycyjnym orgazmie również następuje wydzielanie tego hormonu, co automatycznie wpływa na poprawę nastroju. Orgazm mózgu to reakcja ciała, którą trudno jest jednoznacznie opisać.
Podczas odpowiednich bodźców odbieranych przez mózg, najczęściej pojawia się przyjemny dreszczyk, który ma swój początek na czubku głowy, a kończy się w stopach. Warto dodać, że u osoby w tym stanie następuje silne rozluźnienie.
Orgazm mózgu – jak go osiągnąć?
Jak osiągnąć orgazm mózgu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które dowiedziały się o jego istnieniu i chciałyby doświadczać tego stanu co najmniej kilka razy w tygodniu. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to tak przyjemne zjawisko, że może co niektórych uzależniać. Z badań wynika, że orgazm mózgu można osiągnąć dzięki odpowiednim bodźcom, których działaniu poddawany jest mózg. A jakie to bodźcie? Może nim być przyjemny głos rozmówcy w słuchawce telefonu, szum wody, która tryska w fontannie, szelest papieru, itd.
Orgazm mózgu – czy każdy może go osiągnąć?
Jak już wspomniano, orgazm mózgu można osiągnąć dzięki odpowiednim bodźcom. Oznacza to, że odgłos, który dla jednej osoby może być niesamowicie przyjemny i wywoływać mrowienie w stanie relaksu, dla innej może być czymś zupełnie odwrotnym i wywoływać negatywne doznania. Na przykład: szum wody w fontannie może być przyjemny i działać tak rozluźniająco, że mózg przeżyje orgazm, ale może też spowodować negatywne odczucie kojarzone z zalaniem mieszkania. Duży wpływ na te bodźce mają sytuacje, których doświadczył każdy z nas w dzieciństwie. To tzw. kotwice, które wywołują określone odczucia.
Orgazm mózgu – recepta na pełny relaks
Aby osiągnąć orgazm mózgu, należy dokładnie poznać odczucia, które się pojawiają w wyniku reakcji na poszczególne bodźce. Warto w tym celu eksperymentować, aby poczuć doznania pojawiające się w ciele. Im bardziej przyjemne, tym większe szanse na osiągnięcie ,,szczytowania” mózgu. Na You Tube można znaleźć wiele filmików, które zostały skonstruowane w taki sposób, aby za pomocą odpowiednich bodźców stymulować mózg.
W praktyce podczas sesji terapeuta odwołuje się do głębokich i pozytywnych przeżyć w dzieciństwie, które były wywołane za pomocą odpowiednich bodźców. To pozwala na nowo odkryć te bodźce i stosować podczas sesji, aby osoba w życiu dorosłym mogła przeżywać orgazm mózgu i tym samym doświadczyć niesamowicie przyjemnych doznań. Należy pamiętać, że tradycyjny orgazm, który pojawia się podczas stosunku seksualnego również zaczyna się w głowie.
Jego osiągnięcie mogą przyspieszać bodźce wzrokowe, słuchowe lub czuciowe. Jeśli mężczyzna widzi swoją kochankę w nowej bieliźnie erotycznej, to bodźce wzrokowe sprawiają, że szybciej osiągnie szczytowanie. Jeśli słyszy, jak jego partnerka jęczy z rozkoszy lub dotyka jej część intymnych i ma tego pełną świadomość, to również może osiągnąć szybciej szczytowanie.
Te przykłady dowodzą nie tylko tego, że orgazm zaczyna się w mózgu, lecz także tego, że mózg steruje wszystkimi reakcjami organizmu, a one są tylko zewnętrznym objawem. Podobnie jest z orgazmem mózgu, który objawia się silnym stanem relaksu osoby, która go przeżywa.