portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

męskie strefy erogenne

Strefy erogenne u mężczyzn – czym są i gdzie się znajdują?

Strefy erogenne u mężczyzn najczęściej kojarzone są z penisem i genitaliami. Prawdą jest, że pieszczenie tych miejsc sprawia niesamowitą przyjemność, ale na ciele mężczyzny istnieją też inne obszary które warto znać, aby stopniowo budować napięcie seksualne i tym samym zwiększać apetyt na seks. Poznaj mapę erogennych miejsc na ciele mężczyzny oraz dowiedz się jak je pieścić, aby zapewnić mu maksymalne doznania.

Czym są strefy erogenne?

Na ciele mężczyzn znajduje się o wiele mniej stref erogennych niż u kobiet, ponieważ stanowią one zaledwie 3% powierzchni ciała, podczas gdy u kobiet jest to aż 15%. Należy pamiętać, że pieszczenie poszczególnych stref erogennych u mężczyzn może wywołać różne doznania. Na przykład stymulowanie penisa zębami dla jednego mężczyzny jest niesamowitą przyjemnością i prowadzi do wytrysku, podczas gdy u innego może wywołać ból. Dlatego warto poznać te magiczne miejsca na ciele kochanka, aby wiedzieć które pieszczoty sprawiają mu największą przyjemność.

Na penisie strefy erogenne mężczyzn się nie kończą!

Powszechne przekonanie, że mężczyźni są zasadniczo prosto skonstruowani jest dla nich niezwykle krzywdzące. To prawda, że zwykle pieszczoty penisa wystarczą dla osiągnięcia satysfakcji, jednak ograniczenie się tylko do tej części ciała jest zbrodnią przeciwko męskiej części społeczeństwa. Męskie strefy erogenne nie różnią się wiele od kobiecych – często są równie wrażliwe i warte poświęcenia im uwagi. Ich odkrywanie to świetna zabawa dla obojga, ponieważ to, co dla niej jest obojętne, jemu może sprawiać ogromną przyjemność i vice versa. Najważniejsze to mieć indywidualne podejście do partnera. Każdy z nas jest inny i nie wszyscy lubią to samo. Drapanie po plecach czy pieszczoty odbytu dla jednego mężczyzny mogą być doskonałą grą wstępną, a dla innego są absolutnie nie do przyjęcia. Dlatego nie warto słuchać rad koleżanek ani różnych podręczników z poradami dla par, tylko samodzielnie zabrać się za odszukanie stref erogennych u swojego mężczyzny.

Gdzie są zlokalizowane strefy erogenne mężczyzn?

Skoro już wiemy, że miejsca erogenne u mężczyzn nie kończą się na jądrach i prąciu, to warto dowiedzieć się gdzie one dokładnie są. Najlepsza byłaby w tym celu mapa, jednak zamiast tego proponujemy małą ściągawkę, z której dowiecie się jak doprowadzić swojego faceta do szaleństwa!

Strefy erogenne u mężczyzn – uszy

Jeżeli oglądałyście (lub oglądaliście) film „Nietykalni” w reżyserii Oliviera Nakache i Erica Toledano, to z pewnością w ogóle nie zdziwi was fakt, że u mężczyzn uszy są niezwykle wrażliwą strefą erogenną. Można się spierać, czy same pieszczoty uszu mogą doprowadzić do orgazmu czy nie, jednak na pewno pomogą go osiągnąć. A przede wszystkim będą po prostu miłe dla waszego partnera. Także szeptanie do uszu może wywołać gęsią skórkę na szyi nie tylko ze względu na sensacje związane z czuciem oddechu i bicia serca znajdującej się blisko partnerki, ale także znaczenia wypowiadanych słów. Chociaż tutaj możemy pokusić się o stwierdzenie, że także mózg jest potężną strefą erogenną i wcale byśmy się nie pomylili!

jak rozpalic faceta

Strefy erogenne u mężczyzn – twarz i usta

Dotykanie i całowanie twarzy jest bardzo odprężające i zwiększa poczucie bezpieczeństwa, a im człowiek jest bardziej odprężony, tym większą odczuwa przyjemność. Jeżeli zaś chodzi o całowanie i przygryzanie ust, to zastanów się jak bardzo ty to lubisz i pomyśl, że twój partner uwielbia to tak samo, jak ty!

Strefy erogenne u mężczyzn – ramiona, szyja i głowa

Kolejne miejsca erogenne na mapie męskiego ciała to ramiona, szyja i głowa. Choć pocałunki składa się zwykle na kobiecych szyjach, to mężczyźni również uwielbiają pieszczoty w tym miejscu. Dotykanie szyi wyzwala endorfiny, czyli hormony szczęścia, które pozwalają się odprężyć. Najwrażliwsze miejsce na męskiej szyi znajduje się pod linią żuchwy oraz na jabłku Adama. Z kolei masaż głowy poza tym, że jest bardzo przyjemny, wzmacnia więź między partnerami ze względu na swój intymny charakter. Warto też poświęcić uwagę ramionom mężczyzny – po całym dniu w pozycji wyprostowanej mięśnie są spięte i masaż bardzo dobrze im zrobi.

Strefy erogenne mężczyzn – plecy

Choć plecy są dość słabo unerwione, to ten fakt nie ma szczególnego znaczenia – chyba nie ma na świecie osoby, dla której drapanie po plecach nie byłoby przyjemne. Męskie ciało jest szczególnie unerwione w okolicach kręgosłupa, także jeśli się zastanawiasz jak podniecić swojego faceta, to zacznij od masażu i drapania go w tym miejscu.

Strefy erogenne u mężczyzn – sutki

Niech z ręką na sercu przyznają się te z was, które nigdy nawet nie pomyślały o pieszczotach sutków swoich partnerów. Część kobiet uważa to za niemęskie lub zarezerwowane tylko dla nich, a fakty są takie, że to jedna z najsilniejszych męskich stref erogennych. Oczywiście lepiej najpierw upewnić się, czy wasz partner w ogóle to lubi (bo jak wiemy nie wszystkim podoba się to samo).

Strefy erogenne mężczyzn – ręce i nogi

Skóra na kończynach nie jest bardzo mocno unerwiona, jednak dotykanie rąk i nóg zarówno po ich zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie może dać dużo przyjemności. Szczególnie skóra w zgięciu łokci oraz od wewnętrznej strony nadgarstków jest bardzo wrażliwa. Jeżeli myślisz o tym jak podniecić męża, to dotknij wewnętrzną stronę jego ud.

Strefy erogenne u mężczyzn – odbyt i pośladki

Tym, co podnieca facetów, a o czym wielu z nich nie wie, jest dotykanie pośladków, a w szczególności odbytu. Na głębokości ok. 5 – 6 centymetrów znajduje się męski punkt G – bardzo silne miejsce erogenne. Najpierw jednak dowiedz się, czy twój partner to lubi lub czy ma coś przeciwko, jeśli spróbujesz to sprawdzić. Niektórzy mężczyźni aż wzdrygają się na myśl, że ktoś miałby ich dotykać w tym miejscu, ponieważ kojarzy im się to z homoseksualnym seksem. Na szczęście panowie o odmiennej orientacji zwykle nie mają takich problemów i nieco łatwiej jest im odkryć jak pieścić swojego partnera.

jak podniecić mężczyznę

Strefy erogenne u mężczyzn – krocze

Stymulacja penisa to chyba najbardziej oczywisty i najszybszy sposób na zadowolenie mężczyzny. Jednak jeżeli chcecie, aby pieszczoty trwały jak najdłużej, to podejdźcie do tematu nieco mniej konwencjonalnie – zamiast zajmować się pieszczotami samego penisa, zajmij się tym, co dookoła. Głaskanie po brzuchu i wewnętrznej stronie ud jest nie tylko bardzo przyjemne, ale także zwiększy podniecenie u mężczyzny i ogólne doznania. Pieszczenie jąder jest zwykle bardzo podniecające, ale najpierw zapytaj swojego partnera czy to lubi. Dla niektórych dotyk w tym miejscu jest obojętny, nieprzyjemny albo wręcz bolesny. Najważniejsza jest dobra komunikacja!

Strefy erogenne u mężczyzn – stopy

Masaż stóp po intensywnym dniu potrafi być bardzo relaksujący, dlatego nawet jeżeli twój partner nie uznaje tego za zbyt podniecające, to z pewnością doceni odprężenie jakie daje delikatne masowanie stóp. Są jednak mężczyźni, dla których dotykanie i pieszczenie stóp to świetny element gry wstępnej.

Jak rozpalić faceta nie dotykając jego krocza?

Istnieje mnóstwo sposobów na pobudzenie wyobraźni partnera i partnerki. Wymowne spojrzenia, muskanie dłonią ciała, sugestywne smsy i ubiór podkreślający sylwetkę działają zarówno na kobiety, jak i na mężczyzn. Ponieważ w tym artykule skupiamy się na panach, niżej opisujemy co zrobić, by podziałać na zmysły mężczyzny.

 • Rozmowa

Najprostsza metoda, a tak rzadko wykorzystywana. Można metodą prób i błędów znaleźć najczulsze miejsca na ciele partnera, co oczywiście sprawia obu stronom mnóstwo radości, jednak najlepsza jest po prostu szczera rozmowa. Zapytaj go o to, co lubi i czego by chciał spróbować. Sama też powiedz gdzie lubisz być dotykana i jakie masz fantazje. Komunikacja w związku jest najważniejsza!

 • Smsy

Jeśli akurat się nie widzicie, to smsy są świetnym sposobem na grę wstępną. Bardzo długą grę wstępną, jeśli spotkacie się dopiero za kilka godzin! Gdy jest w pracy wyślij mu smsa, w którym opisujesz co będziesz z nim robić jak się zobaczycie. Dodaj to tego zdjęcie w bieliźnie i obserwuj reakcję – gwarantujemy, że twój partner będzie o tobie myślał cały dzień!

 • Ubranie

Oczywiście każdy mężczyzna zakochany w swojej kobiecie uważa, że jest przepiękna nawet w dziurawym dresie i z kilkucentymetrowym odrostem na głowie. Skoro jesteś dla niego tak atrakcyjna w domowej odsłonie, to pomyśl co się stanie, gdy założysz sukienkę podkreślającą kształty i szpilki – twój mężczyzna dosłownie oszaleje z wrażenia! Nie szata zdobi człowieka, jednak dopasowane, eleganckie ubranie naprawdę potrafi zdziałać cuda. Możesz też zrobić mu niespodziankę i pod zwykłe ubranie założyć seksowną bieliznę – oszaleje, gdy ją odkryje!

 • Zmysły

Zwykle oddziałujemy na trzy zmysły partnera: wzrok, dotyk i słuch. Warto też wykorzystać jego węch i sięgnąć po potężną broń, jaką są perfumy. Jeżeli nie wiesz jaki zapach spodoba się twojemu mężczyźnie, dowiedz się jakie nuty są uważane przez panów za najbardziej atrakcyjne i przetestuj perfumy zawierające te składniki. Według badaczy oraz samych zainteresowanych najbardziej podniecające nuty w damskich perfumach to:

 • wanilia
 • wetyweria
 • nuty cytrusowe
 • piżmo
 • lukrecja
 • nuty owocowe
 • jaśmin

Badania wykazały, że najmocniej na mężczyzn działają nuty z kategorii gourmand, czyli „jadalne”. Do takich można zaliczyć wanilię, cynamon czy praliny. Powodzeniem cieszy się także piżmo i niektóre białe kwiaty, jak jaśmin i tuberoza. Jednak ostrożnie z kwiatami! Wielu panów uważa, że zapach mocnych, kwiatowych perfum jest „babciny”.

Szukaj indywidualnych upodobań

Pamiętajcie, że na nic się zdadzą porady, jeśli nie będziecie wiedziały co tak naprawdę lubi wasz partner. Każdy jest inny i ma swoje preferencje. Jeden mężczyzna na dotykanie karku będzie reagował obojętnie, podczas gdy drugi może mieć ciarki na samą myśl, że będziesz go tam całować i dotykać. Odkrywanie tego, co twój mężczyzna lubi jest świetną zabawą dla obydwojga. Gdy poznacie swoje ciała będziecie mogli jeszcze lepiej sprawiać sobie nawzajem przyjemność!

Podobne artykuły