portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

jak uzyskać płaski brzuch

Jak najszybciej uzyskać płaski brzuch?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie: jak schudnąć i uzyskać płaski brzuch? Niestety, wiele z nich popełnia błąd, ponieważ skupia się wyłącznie na odchudzaniu brzucha, co nie przynosi efektów. Również próby drastycznego ograniczenia kalorii zdają się na nic, a u niektórych kobiet dochodzi nawet do zwiększenia wagi.  Jeśli również masz problemy z fałdkami na brzuchu i chcesz się ich pozbyć to zastosuj poniższe rady.

Dieta na płaski brzuch

Dieta na płaski brzuch polega na wykluczeniu produktów, które zawierają duże stężenie węglowodanów prostych i zastąpienie ich takimi, które wspomagają odchudzanie i są zdrowe. Jeśli chcesz uzyskać płaski brzuch to wyklucz ze swojego menu: białe pieczywo, biały makaron, tłuste potrawy, napoje słodzone oraz słone przekąski (chipsy, itp.).

W Twojej diecie powinny się znaleźć: pieczywo pełnoziarniste, makarony pełnoziarniste, woda, kasze, a także ryby morskie, które zawierają kwasy omega – 3 i omega – 6 wspomagające spalanie tłuszczu. Produkty pełnoziarniste zawierają dużo błonnika, który przyspiesza metabolizm, oczyszcza organizm, zapewnia uczucie sytości na dłużej po posiłku, a także zapobiega wchłanianiu cukrów, które przekształcają się w fałdki tłuszczu.

Przyprawy na płaski brzuch

Przyprawy często są niedocenianie w odchudzaniu, ale znakomicie działają na spalanie tkanki tłuszczowej. Niektóre z nich są wręcz naturalnymi spalaczami tłuszczu, ponieważ wywołują efekt spalania kalorii, podoobnie jak trening fitness. Jakie przyprawy powinnaś stosować, żeby uzyskać płaski brzuch? Przed wszystkim pieprz czarny i kurkumę, które podnoszą poziom termogenezy, czyli wytwarzania ciepła przez organizm.

Najwięcej kalorii organizm spala podczas wytwarzania ciepła, więc przyprawy te są znakomitymi spalczami tłuszczu. Oczywiście nie należy przesadzać z ich ilością. Kolejną przyprawą, która pozwala uzyskać płaski brzuch jest papryczka chilli. Działa podobnie jak pieprz i kurkuma, dlatego powinna znaleźć się w Twojej kuchni.

Rozkład posiłków

Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach 3 godzinnych. Dlaczego taki rozkład pozwala uzyskać płaski brzuch? Ponieważ 3 posiłki dziennie mogą powodować, że do stołu zasiadasz z dużym apetytem, przez co spożywasz więcej kalorii niż rzeczywiście potrzebujesz, a także ,,rozpychasz” żołądek.  4 – 5 posiłków dziennie dostarcza kalorie w równych odstępach czasowych, dzięki czemu nie będziesz odczuwać silnego głodu. Poza tym, zbyt mała liczba posiłków powoduje odkładanie tłuszczu, ponieważ organizm magazynuje zapasy z obawy przez wygłodzeniem. To naturalna reakcja obronna.

Ćwiczenia na płaski brzuch

Wiele kobiet chcąc uzyskać płaski brzuch, wykonuje ćwiczenia wyłącznie na tę partię ciała. Niestety, najczęściej takie podejście nie przynosi efektów, ponieważ organizm czerpie energię z zapasów tłuszczu całego ciała, a nie tylko z tej, która jest trenowana. Dlatego jeśli chcesz skutecznie pozbyć się fałdek tłuszczu na brzuchu, to podczas treningu wykonuj ćwiczenia na wszystkie partie mięśni, a na końcu trenuj brzuch, bo to pozwoli Ci uzyskać maksymalny efekt w spalaniu tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Jeżeli do tej pory nie trenowałaś lub miałaś długą przerwę to zacznij od łagodnego treningu, dzięki któremu stopniowo przyzwyczaisz mięśnie do wysiłku i unikniesz silnych zakwasów. Wiele kobiet zbyt ostro podchodzi do ćwiczeń, co powoduje powstawanie bolesnych zakwasów i szybkie zniechęcenie. W spalaniu fałdek tłuszczu ważne są systematyczne treningi. Większe efekty przynoszą ćwiczenia wykonywane 5 razy w tygodniu po 1 h niż 2 razy w tygodniu po 3 h.

Podobne artykuły