portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

pogorszenie cery

4 największe błędy, które powodują pogorszenie cery

Dobór pielęgnacji i dbanie o cerę nie jest łatwym zadaniem, ponieważ jest to proces ciągły. Obecnie na rynku istnieją różnego rodzaju kosmetyki pielęgnacyjne, jednak wiele kobiet wciąż popełnia błędy, które odbijają się na cerze. Poznaj więc, 4 największe błędy, które negatywnie wpływają na Twoją cerę.

Używanie tego samego kremu na dzień i na noc

Kluczową rolę odgrywa tutaj skład kremu przeznaczonego do stosowania na dzień oraz kremu na noc. Krem na dzień jest zaopatrzony w filtry przeciwsłoneczne. Chronią one skórę przed przedwczesnym pojawianiem się zmarszczek, a w związku z tym dbają o Twój młody wygląd. Składniki kremu na dzień ochraniają cerę przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń, które stykają się ze skórą wraz ze smogiem czy powietrzem lub gdy dotykamy twarzy brudnymi rękami.

Zobacz także: Ocet jabłkowy na skórę i włosy. Kwas jabłkowy w kosmetyce

W ciągu dnia Twoja skóra narażona jest na kontakt z kurzem, wiatrem lub zimnem. Potrzebuje więc odpowiedniej ochrony dziennej zarówno przed promieniowaniem UV, jak i mrozem. Kremy na noc posiadają w swoim składzie substancje mocno odżywiające Twoją skórę. W nocy podczas snu, skóra ma najodpowiedniejsze warunki do regeneracji.

Kosmetyki stosowane na noc wygładzają skórę i poprawiają jej elastyczność. Zawierają najczęściej ekstrakt z wiesiołka, ekstrakty z alg morskich oraz składniki intensywnie odżywiające. Kremy te zazwyczaj są tłuste, co nie pozwala na odparowywanie wody ze skóry.

Nadmierne wyciskanie zaskórników

Pewnie często oglądasz swoją skórę twarzy w lusterku i dopatrujesz się w niej nawet najmniejszych niedoskonałości i  zaskórników. Nie każda krosta jednak wymaga jej wyciskania. Przez takie nadgorliwe zachowanie wobec Twojej cery możesz jej tylko zaszkodzić. Wyciskanie porów prowadzi niejednokrotnie do stanów zapalnych i roznoszenia bakterii.

Spanie w makijażu

Z badań wynika, że co trzecie kobieta w Polsce kładzie się spać, nie zmywając makijażu, co fatalnie wpływa na cerę. Skóra, jak już wcześniej wspomniano, najbardziej intensywnie regeneruje się w nocy, jeśli pozwolimy jej oddychać, zmywając z niej kosmetyki przeznaczone do makijażu dziennego. Często po nocy spędzonej w makijażu na twarzy pojawiają się wypryski lub zaczerwienienia. Oczyszczając twarz z makijażu, oczyścisz ją również ze złuszczonego naskórka, który zatyka pory.

Pamiętaj, że dotleniona cera to młodsza cera. Zadbaj więc o jej demakijaż i nawilżenie w nocy.

Za mało śpisz i pijesz

Do prawidłowego funkcjonowania Twojej skóry, niezbędna jest dostateczna ilość płynów wypitych w ciągu dnia (ok. 2l.) oraz dostateczna ilość snu. Śpij od 7 do 8 godzin dziennie, jeśli Twój organizm się tego domaga. Najprostszym rozwiązaniem, które pozwala osiągnąć odpowiednią ilość snu to: chodzenie spać, gdy pojawią się oznaki senności i wstawanie o jednakowej godzinie.

Zobacz także: Sucha i zwiotczała skóra? Zapomnij o niej!

Ilość snu to jednak nie wszystko, ponieważ liczy się jakość. Dlatego przed snem wywietrz sypialnię, wyłącz wszystkie urządzenia emitujące dźwięk i światło (wyjątkiem jest zegarek). Nawet zasilacz lub telewizor podłączony do sieci elektrycznej może emitować cichy dźwięk. Dzięki zastosowaniu tych wskazówek będziesz mogła spokojnie spać i nic nie będzie Cię wybudzać.

Pamiętaj: jeżeli chcesz zachować zdrową cerę jak najdłużej, to dbaj o nią cały czas. Odpowiednia pielęgnacja oraz nawyki życiowe korzystnie wpłyną na jej młody wygląd. W przeciwnym razie zmarszczki mogą pojawiać się prędzej, a skóra stanie się zwiotczała i utraci jędrność.

Podobne artykuły