ocet jabłkowy na skórę

Ocet jabłkowy jako przepis na zdrową skórę

Rozszerzone naczynka na udach i łydkach to problem wielu kobiet, ponieważ sprawiają, że skóra wygląda nieestetycznie. Problem ten występuje wskutek problemów z zaburzeniami krążenia w nogach i najczęściej dotyka kobiet, które długo przebywają w pozycji stojącej lub siedzącej. Taki stan utrudnia krążenie, czego skutkiem są rozszerzone lub spękane naczynka krwionośne. Jeżeli również masz z nimi problem, to możesz je usunąć za pomocą popularnych jabłek. Dokładniej mówiąc, przygotuj z nich ocet jabłkowy, który działa cuda na rozszerzone naczynka nóg, a także na cerę.

Ocet jabłkowy – domowy przepis

Skład: 6 jabłek, 3 łyżki cukru, 1,5 szklanki wody (w zależności od ilości soku zawartego w jabłkach). Przygotowanie: jabłka dokładnie obierz i wszystkie skórki umieść w słoiku. Następnie wsyp cukier do wody i mieszaj, aż się rozpuści. Po tym czasie zalej skórki słodką wodą i zabezpiecz je, aby nie wypływały na powierzchnię, ponieważ zaczną pleśnieć i ocet nie wyklaruje się.

Tak przygotowaną miksturę odstaw w ciepłe i zaciemnione miejsce na ok. 2 tygodnie. Po tym czasie wszystko przecedź i zlej do ciemniej butelki.

Ocet jabłkowy – działanie

Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli będziesz przemywać rozszerzone naczynka lub żylaki rano i wieczorem. Pamiętaj, aby dokładnie wcierać ocet w miejsca zmian, bo dzięki temu osiągniesz lepszy i szybszy efekt w postaci wygładzonych nóg. Najczęściej kuracja octem jabłkowym tra ok. 3 miesięcy i po tym czasie najczęściej pojawiają się pierwsze efekty.

Ocet jabłkowy – na co jeszcze działa?

Okazuje się, że ocet jabłkowy znakomicie działa również na cerę. Oczyszcza i usuwa delikatne stany zapalne i zmiany skórne. Dlatego, jeśli chcesz mieć gładką i czystą cerę, to przemywaj ją octem jabłkowym. Wiele kobiet stosuje ten naturalny produkt do walki z krostkami i wypryskami skórnymi. Znakomicie sprawdza się również w przypadku usuwania tzw. plam starczych, które powstają wraz z wiekiem.

Kolejną zaletą octu jabłkowego jest przyspieszenie regeneracji skóry. Dlatego świetnie nadaje się do stosowania na oparzenia słoneczne, które często powodują przebarwienia, szpecące skórę. Dlatego warto delikatnie przecierać nim te miejsca, po kilku dniach od wystąpienia oparzeń. Najlepiej nasączyć wacik i delikatnie przecierać miejsca zmian skórnych. Nie wolno robić tego zbyt mocno, aby dodatkowo nie podrażniać naskórka.

Ocet jabłkowy na zmarszczki

Dzięki absorpcji kwasu octowego i alfa-hydroksykwasów ocet jabłkowy znakomicie działa na ujędrnianie cery i tym samym opóźnia proces powstawania zmarszczek. Dlatego możesz przemywać nim twarz, aby zachować młodość jak najdłużej.

ocet jabłkowy na twarz

Tonik z octu jabłkowego – przepis na domowy tonik

Czysta postać octu jabłkowego mogłaby trochę podrażnić naskórek. Z tego względu zaleca się jego rozcieńczanie z wodą. W tym celu przygotuj:

  • 4 łyżki stołowe domowego octu jabłkowego
  • 1 szklanka zimnej wody

Następnie wymieszaj wszystko i tonik gotowy. Jak go używać? Najlepiej wieczorem, gdy umyjesz twarz. Delikatnie natrzyj wacikiem, nasączonym octem jabłkowym skórę twarzy i dekoltu. Potem po ok. 15 minutach ponownie umyj twarz i miejsca nasmarowane tonikiem. Możesz stosować ten zabieg przez 4 dni, następnie zrób sobie 2 dni przerwy.

Podobne artykuły