portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

dieta na zmarszczki

Jak Beta – karoten usuwa zmarszczki?

Beta – karoten, czyli witamina A znakomicie wpływa nie tylko na opalanie, lecz również na gładką cerę. Dlatego często stosowany jest przez kobiety, które chcą jak najdłużej zachować młodość i uchronić się przed zmarszczkami. Witamina ta jest silnym antyoksydantem, który zabija wolne rodniki powodujące starzenie skóry. Jeżeli chcesz jak najdłużej zachować jędrną i młodą skórę, to zadbaj o odpowiednią ilość Beta – karotenu w diecie.

Jak beta – karoten wygładza zmarszczki?

Beta karoten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania gospodarki wodno – lipidowej. Reguluje stężenie wody w naskórku, dzięki czemu utrzymuje jędrność i elastyczność skóry, tym samym wygładzając obecne zmarszczki i opóźniając proces powstawania kolejnych. Poza tym, chroni kolagen, który jest barierą ochronną dla komórek i naczyń skórnych, co korzystnie wpływa na jej elastyczność.

Beta – karoten to silny antyoksydant, który zwalcza wolne rodniki przyspieszające powstawanie zmarszczek. Powstają one m.in. podczas procesu przemiany materii, w wyniku stresu, zanieczyszczeń lub promieniowania UV. Kolejną zaletą jest zapobieganie i usuwanie przebarwień skórnych powstałych wskutek opalania lub działania innych szkodliwych czynników.

Naturalne źródła beta – karotenu

Jeśli chcesz pozbyć się zmarszczek i zyskać jędrną cerę, to przede wszystkim przyjmuj beta – karoten naturalnego pochodzenia. A dokładnie zadbaj o odpowiednią ilość produktów spożywczych w swoim menu. Do takich źródeł należą:

  • marchew
  • dynia
  • morele
  • jarmuż
  • szpinak
  • papryka czerwona
  • szczypiorek
  • koper włoski
  • melon

Zobacz także: Dlaczego powstają zmarszczki?

Beta – karoten a suplementacja

Wiele kobiet chce zachować młodość jak najdłużej, ale mało z nich stosuje racjonalne odżywanie. Nic w tym dziwnego, ponieważ obecne tempo życia sprawia, że dieta schodzi na dalszy plan. Jeśli Ty również masz problem z racjonalną dietą, która zawiera beta – karoten, to zacznij stosować suplementację.

Obecnie na rynku istnieje wiele produktów tego typu, natomiast wybierz ten, który zawiera maksymalne stężenie beta – karotenu. A gdy już zdecydujesz się na przyjmowanie suplementu, to pamiętaj, aby robić to według wskazań na załączonej ulotce. Dzięki temu uzyskasz maksymalny efekt, a także zapobiegniesz przedawkowaniu.

Pamiętaj, że beta – karoten nie tylko pozytywnie wpływa na zmarszczki, lecz także chroni organizm przed chorobami, skórę przed szkodliwym działaniem UV, a także wspomaga bezpieczne opalanie.

Podsumowując

Beta – karoten w organizmie przekształca się w witaminę A, która korzystnie wpływa na wzrok, na stan zębów i paznokci. Jeśli chcesz uzyskać gładką i jędrną skórę, to zadbaj o odpowiednią ilość beta – karotenu w diecie. Natomiast jeśli Twoja dieta jest uboga w warzywa i owoce to stosuj suplementację.

Pamiętaj, że dbanie o cerę jest procesem ciągłym. Dlatego odpowiednio ją nawilżaj, stosuj odpowiednie kosmetyki do swojego fototypu skóry, a także dbaj o naturalne źródła witamin i minerałów. A jeśli to nie możliwe, to zacznij uzupełniać ich niedobory suplementami. Dzięki temu zachowasz zdrowie i młodość na dłużej, bo przecież tego bardzo chcesz, nieprawdaż?

Podobne artykuły