portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

usuwanie zmarszczek domowe sposoby

Zmarszczki na czole – jak je zlikwidować?

Zmarszczki na czole to jedne z najbardziej widocznych zmarszczek na twarzy kobiety. Uważa się, że przyczyną ich powstawania jest częste marszczenie czoła wskutek złości lub przewlekłego stresu. Ten rodzaj zmarszczek często ma podłoże genetyczne. Kolejną przyczyną powstawania bruzd na czole jest niewłaściwa pielęgnacja skóry twarzy. Jak więc możesz wygładzić swoje czoło?

Jak powstają zmarszczki na czole?

Zmarszczki na czole oraz na całej skórze powstają wskutek utraty kolagenu, co powoduje zmniejszenie jędrności skóry, przez co dochodzi do ,,załamania szkieletu skóry”. W młodym wieku skóra kobiety posiada odpowiednie zasoby elastyny i kolagenu, które tworzą jędrną strukturę. Jednak z upływem lat dochodzi do coraz mniejszej produkcji tych składników, co skutkuje pojawianiem się zmarszczek: na czole, mimicznych, wokół ust, dekolcie i na innych partiach ciała.

Zobacz także: Zioła na zmarszczki – które warto zastosować?

Bruzdy na czole najczęściej i najszybciej pojawiają się u kobiet wskutek długotrwałego stresu, który powoduje marszczenie czoła. To z kolei wywołuje ,,załamanie szkieletu skóry”, przez co powstają coraz głębsze bruzdy. Najliczniej występują zmarszczki poziome, a rzadziej pionowe, lecz wszystkie nadają skórze nieestetycznego wyglądu.

Skóra kobiet zaczyna się starzeć już po 25 roku życia, dlatego warto dbać o swoją urodę już od tego okresu, aby zapobiegać powstawaniu zmarszczek i zachować młodą cerę jak najdłużej.

Jak zlikwidować zmarszczki na czole?

Skłonność do powstawania zmarszczek nie tylko na czole, ale na skórze całego ciała dziedziczymy po swoich przodkach. U niektórych kobiet widoczne bruzdy pojawiają się w okolicach 30 roku życia. Poza genami, za starzenie skóry odpowiada niewłaściwa pielęgnacja, działanie szkodliwych czynników (zanieczyszczenia powietrza, promieniowanie ultrafioletowe), itd. Bez względu na przyczyny starzenia, zadbaj o swoją cerę, aby jak najdłużej zachować młodość.

Krem zwalczający zmarszczki na czole – który wybrać?

Skutecznie na usuwanie zmarszczek na czole działa krem przeciwzmarszczkowy. Na rynku istnieje wiele tego typu produktów, ale podczas zakupu przeanalizuj skład. Skutecznie w walce ze starzeniem skóry działają kremy, które zawierają składniki naturalnie występujące w organizmie. Do takich należą:

Mocznik – czyli naturalny nawilżacz skóry, który ujędrnia cerę i chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV, a także przed czynnikami zewnętrznymi, które uszkadzają strukturę skóry, powodując powstawanie zmarszczek.

Zobacz także: Domowy sposób na zmarszczki do zastosowania od zaraz!

Ceramidy – to kolejny składnik skóry, który ,,uszczelnia ją” i tym samym zapobiega utracie wody. To sprawia, że skóra staje się nawilżona i dłużej zachowuje jędrność.

Skwalen – to substancja, która tworzy barierę ochronną skóry i chroni przed wolnymi rodnikami, które są przyczyną powstawania zmarszczek. Skwalen usuwa szkodliwe związki ze struktury skóry, a także ułatwia transport substancji aktywnych w głąb tkanki skórnej.

Wiele kobiet popełnia błąd, ponieważ stosuje tylko jeden krem na zmarszczki na czole, co przynosi słabe efekty w odmładzaniu. Jeśli chcesz dbać o swoją skórę twarzy to stosuj dwa rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych, które działają odmładzająco przez 24 h/dobę. Krem przeciwzmarszczkowy na dzień powinien nawilżać i zapewniać ochronę skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, zanieczyszczeniami i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Krem przeciwzmarszczkowy na noc powinien zawierać składniki, które regenerują skórę i usuwają uszkodzenia w tkance powstałe w ciągu dnia. Taki sposób pielęgnacji sprawia, że skóra twarzy jest chroniona przez całą dobę, dzięki czemu zachowuje młodość.

Domowe sposoby na zmarszczki na czole

Najskuteczniejszym domowym sposobem na zmarszczki na czole i nie tylko, jest odpowiednia dieta, która dostarcza składniki i minerały odpowiedzialne za młody wygląd skóry. Poza tym, dbaj o zdrowy styl życia, który sprzyja młodej cerze. W tym celu:

  • Pij min. 1,5 l niegazowanej wody mineralnej na dobę, która  nawilża skórę od wewnątrz.
  • Jedz warzywa i owoce, które dostarczają wielu cennych witamin i minerałów potrzebnych do zachowania młodej cery.
  • Unikaj długotrwałego opalania na słońcu lub w solarium.
  • W porze letniej stosuj kremy z filtrem UV, które chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem powodującym przesuszenie  i przebarwienia. Sucha skóra szybciej ulega starzeniu.
  • Stosuj peeling odpowiednio dobrany do Twojej cery, bo to sprawi, że szybciej zregenerujesz skórę na czole, która w efekcie stanie się gładsza.

Zobacz także: 5 produktów, które „skleją” pękające naczynka

Zmarszczki na czole to zmora wielu kobiet, które chcą zachować młodość. Jeżeli Ty również masz z nimi problem to dbaj o swoją cerę każdego dnia, aby skóra regenerowała się i zachowała swą jędrność. To pozwoli Ci zachować młodość przez długie lata, bo przecież na tym bardzo Ci zależy.

Podobne artykuły