portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

sposoby na młodą cerę

Jak zachować młodą cerę na dłużej?

Co zrobić, by zachować młodą cerę na dłużej? Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie. Pierwsze objawy starzenia najszybciej można zauważyć na skórze. Każda kobieta pragnie cieszyć się jej gładkim i promiennym wyglądem. Istnieje wiele sposobów, które przyczyniają się do tego.

Stosuj kosmetyki z antyoksydantami

Po pierwsze, do pielęgnacji cery szukaj kosmetyków, które zawierają antyoksydanty. Nie bez przyczyny nazwane zostały one sprzymierzeńcami skóry. Wyłapują wolne rodniki, które przyczyniają się do przedwczesnej utraty elastyczności skóry. Im silniejszy antyoksydant tym skuteczniejszy kosmetyk pielęgnacyjny.

Spożywaj odpowiednie produkty

 Następnym krokiem w zachowaniu młodej cery jest spożywanie pokarmów bogatych w witaminy. Witamina  E, która jest określana jako ,,witamina młodości” ochrania skórę przed niszczeniem błony komórkowej.  Witamina C wzmacnia kolagen, który jest odpowiedzialny za jędrność i elastyczność skóry.

Zobacz także: 4 największe błędy, które powodują pogorszenie cery

Pij zieloną herbatę

Aby Twoja skóra była dłużej młoda, pij zieloną herbatę. Wystarczą 2-3 filiżanki dziennie. Zielona herbata zawiera naturalną witaminę C oraz inne antyoksydanty wzmacniające ścianki naczynek krwionośnych. Zawiera też witaminy z grupy B wzmacniające naskórek.

Stosuj kremy z koenzymem Q

Następnym sprzymierzeńcem Twojej skóry jest koenzym Q chroniący komórki przed utlenianiem. Pobudza również ich regenerację i opóźnia procesy starzenia. Szukaj go więc w składzie kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery.

Pij wodę i nawadniaj organizm

 Istotne dla twojej skóry jest także picie odpowiedniej ilości wody. Woda oczyszcza organizm z toksyn, nawadnia organizm, poprawia przepływ krwi w naczyniach kapilarnych skóry. Dzięki temu jej ukrwienie, elastyczność i jędrność ulega poprawie.

Ćwicz i dotleniaj organizm

Nie zapominaj również o aktywności fizycznej. Bieganie, jazda na rowerze lub spacery dotleniają wszystkie komórki naszego ciała, w tym także skóry co przekłada się na jej młody i promienny wygląd.

Podobne artykuły