portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

olejowanie włosów

Olejowanie włosów – sposób na wzmocnienie włosów

Olejowanie włosów to coraz bardziej popularny sposób na ich pielęgnację. Nic w tym dziwnego, ponieważ prawidłowo wykonywane przywraca sprężystość łamliwym włosom, a także wzmacnia ich strukturę. To znakomita metoda, która służy nawilżaniu, regeneracji oraz poprawia wygląd, nawet najbardziej zniszczonym włosom.

Na czym polega olejowanie włosów?

Olejowanie włosów od najdawniejszych czasów było stosowane przez Arabki i Hinduski. Do dziś można zauważyć, że kobiety te cieszą się mocnymi i lśniącymi włosami oraz jędrną cerą. To prosta metoda pielęgnacji, która polega na nakładaniu oleju na całe włosy lub na ich końcówki w zależności od potrzeby regeneracji. Niektóre kobiety nakładają również olej na skórę głowy, aby wzmocnić cebulki włosowe.

Zobacz także: Łupież – przyczyny, leczenie i zapobieganie

Po nałożeniu i wmasowaniu oleju okryj głowę ręcznikiem na ok. 3 godziny przed myciem włosów. W tym czasie olej zdąży się wchłonąć i nada włosom sprężystości. Po tym czasie, zmyj olej ciepłą, lecz nie gorącą wodą. Następnie dokładnie umyj włosy szamponem, aby zmyć pozostałości oleju. W przypadku włosów zniszczonych, olejowanie warto przeprowadzać 1 – 2 razy w tygodniu w odstępach kilkudniowych.

Jak olejowanie włosów wpływa na ich wygląd?

Olej wnikający we włosy nadaje im sprężystości, regeneruje od wewnątrz, a także odżywia, nawilża i nadaje połysku. To sprawia, że rozczesywanie staje się łatwe, a włosy nie ulegają zniszczeniu. Odpowiednio dobrany olej do rodzaju włosów zapewnia im ochronę przed działaniem szkodliwych, zewnętrznych czynników oraz utratą protein, które zapewniają prawidłową budowę włosa.

Jeżeli do tej pory używałaś produktów do włosów, które zawierają silikon i zamierzasz stosować olejowanie, to powinnaś z nich zrezygnować, aby nie blokowały przenikania oleju do struktury włosów. Po przeprowadzonym olejowaniu, nałóż na włosy odżywkę regenerującą i nawilżającą, która nie zawiera silikonu.

Jaki olej wybrać do olejowania włosów?

Spośród dostępnych olejów na rynku możesz wybrać ,,kosmetyczny” lub kuchenny. Do najczęściej stosowanych olejów należą:

  • Oliwa z oliwek – stosowana jest przez kobiety, które mają suche i łamliwe włosy.
  • Olej kokosowy –  regeneruje i odżywia suche włosy oraz regeneruje rozdwojone końcówki.
  • Olej rycynowy – zwalcza łupież, a także chroni włosy przed wypadaniem i zapobiega rozdwajaniu końcówek.
  • Olej ze słodkich migdałów – znakomicie nadaje się do stosowania na przesuszone i zniszczone włosy.
  • Olej jojoba – nadaje sprężystości łamliwym włosom oraz zwalcza łupież.
  • Olej indyjski – ten rodzaj oleju zawiera wiele składników i powinnaś go dobrać w zależności od stanu włosów.

Jak nakładać olej na włosy?

Istnieje kilka metod nakładania oleju i stosuj tę, która Ci najbardziej odpowiada.

Pierwsza metoda: 1 łyżkę stołową oleju nakładaj na suche włosy, od nasady włosów po końcówki. Jeżeli chcesz zregenerować cebulki, to wcieraj olej również w skórę głowy. Możesz go pozostawić na kilka godzin lub na całą noc.

Zobacz także: Jak dbać o skórę zimą i jaki krem wybrać?

Druga metoda: taką samą ilość oleju jak powyżej możesz nanieść na wilgotne włosy i pozostawić na kilka godzin lub na całą noc.

Trzecia metoda: 1 łyżkę stołową oleju dodaj do 0,5 l ciepłej wody (nie gorącej) i spłucz włosy. Następnie pozostaw na kilka godzin przed umyciem.

Jeżeli Twoje włosy są zniszczone to zastosuj olejowanie i sprawdź, jaki efekt uzyskasz. W przypadku mocno zniszczonych i słabych włosów możesz nakładać na nie olej codziennie.

Podobne artykuły