toksyczny senior

Toksyczne składniki, których powinnaś unikać w kremach na zmarszczki

Preparaty na zmarszczki są popularne ze względu na marketing. Przez to wiele kobiet zaczyna je stosować w celu pozbycia się zmarszczek. Jednak niektóre kosmetyki zawierają w składzie substancje zanieczyszczające komórki skóry. Których składników nie powinny zwierać kremy na zmarszczki?

Toksyczne substancje w preparatach przeciwzmarszczkowym

Preparaty na zmarszczki powinny zawierać naturalne składniki, które rzeczywiście nawilżają skórę oraz zwiększają jej jędrność. Dlatego przy wyborze kosmetyku zwróć uwagę, czy w jego składzie nie znajdują się:

  • silikony,
  • parabeny,
  • pegi,
  • substancje wysuszające
  • alkohol

Powyższe składniki w dłuższej perspektywie mogą zanieczyszczać skórę i powodować jej przesuszenie i podrażnienie.

Silikony

Silikony to substancje, które zanieczyszczają organizm i nie spłycają zmarszczek, lecz jedynie je maskują. Przy pierwszym stosowaniu możesz odnieść wrażenie, że Twoje zmarszczki spłyciły się, ale w rzeczywistości szybko powrócą do stanu pierwotnego. W dłuższym okresie, silikony mogą spowodować zanieczyszczenie na poziomie komórkowym i działają degradująco na naskórek.

Parabeny

Parabeny to kolejny składnik, którego powinnaś unikać. To rodzaj konserwantów, które mogą wywołać zaburzenia gospodarki hormonalnej. U wielu kobiet powodują podrażnienia i reakcje alergiczne skóry, przez co pojawiają się zaczerwienienia oraz świąd. To substancje konserwujące, które są wykorzystywane m.in. w produkcji kosmetyków. Zwracaj również uwagę, czy dany preparat nie zawiera pegów. To składniki, które mogą wywoływać nowotwór skóry, dlatego warto unikać kosmetyków z ich zawartością.

Substancje wysuszające

To kolejny składnik, na który powinnaś zwrócić uwagę przed zakupem kosmetyku. W rzeczywistości wywołują przesuszenia skóry, przez co staje się zwiotczała, a zmarszczki pojawiają się prędzej. Wybieraj preparaty, które działają nawilżająco na skórę, ponieważ to podstawa w utrzymaniu jędrność cery.

Alkohol

To składnik, który przesusza skórę oraz wywołuje podrażnienia. U niektórych kobiet powoduje silne zaczerwienienia wskutek nadmiernego rozszerzenia naczynek krwionośnych. W szczególności preparatów z alkoholem powinny unikać kobiety z cerą wrażliwą, aby nie zaostrzać objawów.

Jaki preparat na zmarszczki warto wybrać?

Jeżeli chcesz zadbać o swoją cerę, to wybierz preparat, który zawiera naturalny i wolny skład od wyżej wymienionych substancji. Naturalne składniki są dobrze tolerowane przez skórę i cechuje je wysoki stopień wchłanialności. Niektóre składniki roślinne mają kluczowe znaczenie w wygładzaniu zmarszczek oraz zapewnieniu skórze jędrności. Dlatego unikaj preparatów ze szkodliwymi substancjami, które mogą wywoływać skutki uboczne po pewnym czasie. Natomiast wybieraj świadomie kosmetyki z naturalnymi składnikami, które są bezpieczne dla cery i zdrowia.

Podobne artykuły