portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

cellulit wodny w ciąży

Jak usunąć cellulit wodny (pomarańczową skórkę)?

Cellulit wodny (obrzękowy) to koszmar wielu kobiet, ponieważ szpeci wygląd skóry. Ma postać nieregularnych grudek i fałdek powstałych wskutek nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Ten rodzaj cellulitu często nazywany jest pomarańczową skórką, ponieważ wizualnie ją przypomina. Sprawdź, jak się pozbyć cellulitu i zyskać jędrne ciało?

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu wodnego?

Cellulit wodny najczęściej powstaje wskutek zaburzeń hormonalnych i mikrokrążenia skórnego. Dotyka kobiet w okresie ciąży lub menopauzy, ponieważ dochodzi wtedy do zaburzeń hormonalnych i zatrzymania wody w organizmie, co prowadzi do obrzęku komórek tłuszczowych. Takie zmiany objawiają się w postaci nierównomiernie rozmieszczonych grudek przypominających skórkę pomarańczy.

Zobacz także: Te 7 produktów w diecie zabija cellulit

Cellulit wodny może mieć też inne przyczyny:

  • noszenie zbyt obcisłych spodni, które zaburzają mikrokrążenie.
  • długotrwałe stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, które zaburzają pracę układu hormonalnego
  • długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej, która utrudnia mikrokrążenie skórne
  • geny odziedziczone po swoich przodkach (najczęściej po mamie lub po babci)

Jak rozpoznać cellulit wodny?

Najczęściej cellulit wodny występuje na udach, pośladkach i brzuchu. Choć przypadłość nie jest groźna dla zdrowia to często wpędza w kompleksy kobiety, które wstydzą się założyć bikini lub krótką spódniczkę. Jak go rozpoznać? Uciskana grudka ulega odkształceniu i po kilku sekundach powraca do stanu pierwotnego. W tym czasie może pojawić się niewielki ból, który ustępuje po kilku sekundach.

Rola diety w usuwaniu cellulitu wodnego

Ważną rolę w usuwaniu tego rodzaju cellulitu pełni dieta, która powinna zawierać jak najwięcej warzyw i owoców. Jeśli cierpisz na tę przypadłość to ogranicz ilość soli w posiłkach, ponieważ powoduje zatrzymywanie wody w organizmie, co sprzyja obrzękom komórek tłuszczowych. Zadbaj też o aktywność ruchową, aby poprawić mikrokrążenie.

Zabiegi na cellulit wodny

Jeśli dieta i ćwiczenia nie wystarczają to kobiety najczęściej korzystają z poniższych zabiegów, aby przywrócić skórze jędrność i estetyczny wygląd. Do najczęściej stosowanych należą:

Karboksyterapia – podczas tego zabiegu pod skórę pokrytą cellulitem wprowadzany jest dwutlenek węgla (CO2), dzięki czemu poprawia się mikrokrążenie, a nadmiar wody jest usuwany z komórek, dzięki czemu grudki znikają, a skóra staje się gładka.

Zobacz także: 6 typów tkanki tłuszczowej i sposoby na jej spalanie

Cavi-Lipo – polega na rozbijaniu obrzęków komórek tłuszczowych za pomocą fal ultradźwiękowych. Dzięki temu nadmiar wody zostaje usunięty, a grudki cellulitu znikają.

Biostymulacja laserowa – polega na rozbijaniu obrzęków komórkowych laserem, dzięki czemu nadmiar wody powodujący obrzęki zostaje usunięty. Zabieg ten poprawia mikrokrążenie i ułatwia usuwanie toksyn z organizmu, dzięki czemu skóra odzyskuje swą jędrność.

Podobne artykuły