portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

jak skutecznie schudnąć

Jak skutecznie schudnąć? 5 sprawdzonych rad

Zastanawiasz się, jak schudnąć? Próbujesz różnych metod, ale szybko się wyczerpujesz i odczuwasz przewlekły głód? A może próbowałaś różnych ,magicznych metod” odchudzających, ale ciągle stoisz w miejscu lub po pewnym czasie waga zatrzymuje się? Jeśli tak, to poznaj kilka sprawdzonych rad i dowiedz się, jak skutecznie schudnąć i cieszyć się szczupłą sylwetką?

1. Jak schudnąć ze zdrowym śniadaniem?

Wiele osób zastanawia się, jak schudnąć i dochodzi do wniosku, że należy mniej jeść. Przez to rezygnuje z jedzenia śniadań. Jeśli Ty też postępujesz w podobny sposób, to wprowadź śniadanie do swojego menu. Dlaczego? Ponieważ prawdopodobnie Twoim ostatnim posiłkiem jest kolacja, a następnym obiad. Z tego względu przerwa między kolacją a śniadaniem trwa zbyt długo, przez co organizm spowalnia przemianę materii. To naturalna obrona organizmu przed wygłodzeniem. Taka reakcja sprawia, że na Twoim ciele tworzą się fałdki tłuszczu, które trudno spalić, nawet za pomocą treningów.

2. Spożywaj systematyczne posiłki

Często osoby, które zmagają się z nadwagą i szukają sposobów na to, jak schudnąć, niesystematycznie spożywają posiłki. To powoduje, że przemiana materii zostaje rozregulowana, a organizm gromadzi zapasy w postaci tkanki tłuszczowej. Dlatego prawidłowym rozwiązaniem jest systematyczne dostarczanie kalorii do organizmu w postaci posiłków. Jeśli nie możesz zjeść zaplanowanego posiłku, to zjedz zdrową przekąskę, np. baton proteinowy.

3. Jak chcesz schudnąć, jeśli…

Jak chcesz schudnąć, jeżeli podjadasz między posiłkami głównymi? A dokładniej mówiąc, spożywasz niezdrowe i tuczące przekąski. Niestety trudno jest zrezygnować z sięgania po słodycze podczas oglądania telewizji lub pracy, ponieważ z biegiem czasu wykształcają się pewne odruchy. Dlatego, zamiast walczyć ze sobą i testować silną wolę, zamień tuczące przekąski na zdrowie, np. na owoce lub batony proteinowe. Dzięki temu oszukasz swój organizm i wykonasz konkretny krok w kierunku odchudzania.

4. Jak schudnąć, gdy wieczorem chce się jeść?

Wieczorne objadanie się to kolejny grzech osób, które szukają sposobów, jak schudnąć. Wieczorny głód powoduje, że łatwo sięgamy po przekąski, a najsmaczniejsze są najczęściej najbardziej tuczące. Dlatego, jeśli Ty też masz skłonność do wieczornego podjadania, to przygotuj sobie wcześniej zdrowe przekąski, które wypełnią żołądek, ale nie tuczą.

Niektóre osoby spożywają zbyt obfite kolacje i robią to zbyt późno. Takie postępowanie powoduje, że organizm nie zdąży spalić nagromadzonych kalorii przez noc, przez co odkładają się one w postaci tkanki tłuszczowej. Najczęściej dzieje się tak, gdy kolacja zawiera mnóstwo tuczących składników. Jeżeli masz podobny problem, to przygotuj sobie zdrowie menu, a Twoje kolacje powinny się składać w większości z warzyw i białka. Dzięki temu wypełnisz swój żołądek, a organizm szybko je strawi.

5. Pij dużo wody

Choć dużo można usłyszeć o odchudzających właściwościach wody, to osoby, które zastanawiają się, jak schudnąć, w ogóle jej nie piją lub robią to w zbyt małych ilościach. Dlatego zacznij pić ok. 2 litrów niegazowanej wody na dobę. Dzięki temu nawodnisz organizm oraz przyspieszysz swój metabolizm. Poza tym, woda jest niezbędna do wydalania toksyn w organizmu, które gromadzą się podczas przemiany materii.

To podstawowe zasady, które nie sprawią, że szybko schudniesz, ale na pewno pomogą Ci podążać odpowiednią drogą w tym kierunku.

Podobne artykuły