portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

jak schudnąć bez diety

Jak schudnąć bez diety? Poznaj 9 praktycznych rad

Chciałabyś schudnąć i jednocześnie słowo DIETA budzi w Tobie opory? Nic dziwnego, ponieważ najczęściej kojarzy się ono z głodzeniem organizmu i spożywaniem posiłków z warzyw i owoców. Zapewne zauważyłaś, że internet kipi od różnego rodzaju diet, ale okazuje się, że możesz schudnąć bez drastycznego jadłospisu i głodzenia się. Poznaj 9 praktycznych rad, jak schudnąć bez diety.

1. Im wolniej, tym lepsze efekty

Wiele kobiet popełnia błąd, ponieważ podczas odchudzania zaczyna spożywać coraz mniejsze porcje, a nawet rezygnuje z niektórych posiłków. Zarówno drastyczne ograniczenie liczby kalorii, jak i zbyt rzadko spożywane posiłki powodują spowolnienie metabolizmu i tym samym zwiększenie poziomu tkanki tłuszczowej.

Jeżeli naprawdę chcesz schudnąć bez diety to jedz 4 – 5 posiłków dziennie w  odstępach 3 godzinnych, bo to pozwoli Ci przyspieszyć metabolizm. Poza tym, do posiłku nie będziesz zasiadać z dużym apetytem, dzięki czemu żołądek nie będzie się rozciągał. Im wolniej będziesz tracić wagę, tym trwalsze efekty osiągniesz.

2. Woda pozwala schudnąć bez diety

Wiele można usłyszeć o piciu dostatecznej ilości wody nie tylko dla zdrowia, lecz także w celu odchudzania. Jednak często woda jest niedoceniania. Brak wody powoduje szybkie powstawanie zmarszczek, ponieważ skóra staje się matowa i sucha. Jeśli chcesz schudnąć bez diety to pij ok. 8 szklanek niegazowanej wody dziennie.

3. Waż się co 2 tygodnie

Niektóre kobiety chcą za wszelką cenę zobaczyć efekty w redukcji kilogramów, przez co wchodzą na wagę nawet kilka razy dziennie. Takie postępowanie jest niewłaściwe, ponieważ może powodować szybkie zniechęcenie. Dlatego jeśli nie chcesz popaść w paranoję to wchodź na wagę nie częściej niż co 2 tygodnie.

4. Zimne czy gorące posiłki?

Spożywanie zimnych posiłków może powodować szybsze uczucie głodu, przez co możesz zbyt często sięgać po jedzenie. Dlatego posiłki główne, t.j. obiad, śniadanie i kolację spożywaj na ciepło. Do kanapek pij ciepłą herbatę, a zupy  i drugie dania podgrzej przed spożyciem.

5. Najpierw sałatki potem reszta

Jeśli do tej pory najpierw spożywałaś mięso, a na końcu sałatki to zmień kolejność. Najpierw zjedz sałatkę, a potem pozostałe składniki dania, np. ziemniaki i mięso. Sałatka wypełni żołądek, dzięki czemu spożyjesz mniej kalorii z pozostałych posiłków, które mogą odkładać się w postaci tłuszczu. Taka zmiana sprawi, że szybciej poczujesz efekty odchudzania bez diety.

6. Używaj niebieskiego talerzyka i chudnij bez diety

Jeśli cierpisz na łakomstwo i chcesz schudnąć bez diety to używaj niebieskiego talerza, ponieważ ten kolor zmniejsza łaknienie. Zasada ta dotyczy zarówno głębokich, jak i płytkich talerzy.

7. Jedz wolno

Wolne jedzenie to kolejny sposób, który pozwala schudnąć bez diety. Dlaczego? Sygnał sytości dociera do mózgu po 15 minutach od momentu, gdy żołądek staje się nasycony. Jeśli zbyt szybko jesz posiłek to w tym czasie spożyjesz więcej kalorii niż rzeczywiście potrzebujesz. Dlatego wyrób sobie nawyk wolnego jedzenia i każdy kęs przeżuj 15 – 20 razy. Na początku będzie to trudne, ale z czasem zaczniesz to robić podświadomie.

8. Stosuj błonnik

Najwięcej błonnika znajduje się w produktach pełnoziarnistych, ale jeśli chcesz schudnąć bez diety to stosuj suplement z błonnikiem. Warto wybierać produkty o naturalnym składzie i z wysokim stężeniem błonnika. Jak błonnik wpływa na odchudzanie?

Przede wszystkim hamuje wchłanianie cukrów podczas procesu trawienia, które odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Poza tym, błonnik zapewnia uczucie sytości na długo po zjedzeniu posiłku, dzięki czemu znika pokusa podjadania.

9. Stosuj ocet jabłkowy w odchudzaniu bez diety

Ocet jabłkowy znakomicie wpływa na pohamowanie apetytu. Poza tym, zapobiega odkładaniu tkanki tłuszczowej, która często występuje w okolicach brzucha. Jeśli chcesz schudnąć bez diety to pij ok. 30 minut przed posiłkiem szklankę wody z 1 łyżką octu jabłkowego. Możesz go kupić w sklepach zielarskich lub w aptece.

Podobne artykuły