portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

apetyt na seks

Sposoby na libido – jak pobudzić apetyt na seks?

Sposoby na libido, które poznasz, pozwalają zwiększyć apetyt na seks i tym samym sprawić, że życie w sypialni wzniesie się na wyższy poziom. W niektórych przypadkach wystarczy wypić lampkę wina przed stosunkiem, aby podniecenie sięgnęło zenitu, podczas gdy w innych wymagana jest zmiana niektórych nawyków lub coś jeszcze… Poznaj sposoby, które pozwolą zwiększyć poziom twojego libido i znów cieszy się udanym seksem.

Sposoby na libido – regularny seks

Zbyt długie przerwy lub nieregularnie odbywane stosunki mogą być przyczyną spadku libido. Wiele kobiet nie zdaje sobie z tego sprawy, że popęd seksualny powinien być stale zaspokajany, w przeciwnym razie może zostać uśpiony i trudno będzie go pobudzić. Nie wystarczy wtedy lampka wina, czy zapachowe kadzidełka, które pobudzają zmysły, ale trzeba będzie o wiele więcej wysiłku, aby znów zyskać apetyt na seks. Dlatego dbaj o to, aby regularnie zabawiać się z partnerem w swojej sypialni.

Sposoby na libido – regularny sen

Jeśli sypiasz źle lub nieregularnie, to zdrowy sen jest jednym ze sposobów na wzrost libido. Co oznacza zdrowy sen? Przede wszystkim powinien zapewniać regenerację i dobre samopoczucie po przespanej nocy. Wiele kobiet uważa, że dobrze śpi, ale okazuje się, że rano wstają tak zmęczone, jakby nie spały. Ile godzin powinnaś spać, aby zadbać o swoje libido?

Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy organizm potrzebuje innej ilości godzin snu. Złota zasada głosi: kładź się spać, gdy czujesz senność, a wstawaj zawsze o jednakowej godzinie. Zdrowy sen korzystnie wpływa na pracę układu hormonalnego i tym samym na popęd seksualny.

Sposoby na libido – relaks

Kolejnym ze sposobów na libido jest relaks. W ciągu dnia gromadzi się w nas sporo napięć, które podświadomie obniżają poziom libido i tym samym zniechęcają do seksu. Dlatego jeśli masz stresujący okres w życiu to zadbaj o odpowiedni poziom relaksu, np. twoje hobby lub znajdź sobie zajęcie, które cię relaksuje. Stres powoduje złą pracę układu hormonalnego i tym samym obniża libido.

Sposoby na libido – masaż tantryczny

Do sposobów na libido spokojnie można zaliczyć masaż tantryczny, którego zadaniem jest nie tylko zrelaksowanie ciała, lecz także uwolnienie energii seksualnej, co powoduje wzrost libido. Efekt ten można już poczuć podczas pierwszego stosunku.

Sposoby na libido – olejki zapachowe

Olejki zapachowe od najdawniejszych czasów były stosowane na libido. Możesz zaopatrzyć się w olejek migdałowy do masażu, jaśminowy do kąpieli w wannie, której celem jest relaksacja. To pozwoli ci ożywić gospodarkę hormonalną, a twoje libido znów wzniesie się na odpowiedni poziom.

Sposoby na libido – afrodyzjaki

Afrodyzjaki to kolejne sposoby na podniesienie libido. Do najbardziej popularnych należą czerwone wino i czekolada gorzka. Dlatego przed wieczornym seksem zjedzcie z partnerem po kilka kostek czekolady i wypijcie lampkę wina. To powinno niesamowicie mocno pobudzić was do łóżkowych igraszek.

Sposoby na libido – seksowna bielizna

Załóż ją rano, abyś przez cały dzień czuła się atrakcyjną i pociągającą. Poczujesz wtedy,  ze seksapil, aż od ciebie tryska. Poza tym, seksowna koronkowa bielizna pobudzi twoją wyobraźnię i spowoduje podniecenie, które w pełni ujawni się podczas wieczornych igraszek w łóżku.

To najbardziej popularne sposoby na libido, wypróbuj je koniecznie i przekonaj się, jak zwiększy się twoja ochota na seks.

Podobne artykuły