portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia

depilacja okolic intymnych

Wszystko co powinnaś wiedzieć o depilacji okolic intymnych

Depilacja okolic intymnych najczęściej wiąże się z latem, a wraz z nim więcej okazji do założenia bikini. Każda kobieta chce na słonecznej plaży wyglądać ładnie. Podstawą dobrego wyglądu jest dbałość o higienę i prawidłowe usuwanie owłosienia z okolic nóg, krocza i pod pachami.

Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie pozbywać się owłosienia łonowego, ponieważ spełnia ono kilka funkcji. Ochrania narządy płciowe przed otarciami i odparzeniami. Według lekarzy włosy łonowe hamują namnażanie szkodliwych bakterii przez to, że na ich powierzchni znajdują się probiotyki stanowiące naturalną intymną mikroflorę.

Zobacz także: Dlaczego skóra traci jędrność i staje się wiotka?

Depilacja okolic intymnych pomimo powyższych argumentów, stała się powszechnie stosowana. Coraz częściej zaczynają stosować ją również mężczyźni. Zanim przystąpimy do tego zabiegu, warto rozważyć jednak różne sposoby depilacji. Jest to istotne ze względu na delikatną skórę tych miejsc.

Depilacja okolic intymnych woskiem

Włos zrywany jest razem z cebulką włosa. Bezpośrednio po zabiegu, skóra posiada niewielkie uszkodzenia, przez które mogą wnikać bakterie. Dlatego też nie można stosować jej nagminnie, ponieważ zbyt liczne, niewielkie ranki mogą prowadzić do powstania stanu zapalnego. To może spowodować nieestetyczny wygląd i problem z założeniem bikini.

Depilacja okolic intymnych przy pomocy maszynki

To najszybsza i bezbolesna metoda depilacji. Podczas jej stosowania najrzadziej dochodzi do podrażnień skóry. Oczywiście wymaga to pewnej wprawy, aby zbyt mocno nie dociskać ostrza maszynki, ponieważ może to spowodować podrażnienia. Choć jest to metoda łatwa i bezbolesna, to jednak efekt nie pozostaje zbyt długo widoczny. I po krótkim czasie należy ponownie depilować włoski.

Depilacja okolic intymnych kremem

Stanowi  najdelikatniejszy sposób pozbywania się zbędnego owłosienia.  Włos rozpuszczany jest nieco w głąb skóry, dlatego efekt utrzymuje się dłużej niż przy goleniu tradycyjnym.  Składniki zawarte w kosmetyku mogą jednak uczulać skórę. Przed zastosowaniem tej metody należy więc, zrobić próbę uczuleniową, która polega na nałożeniu kremu na niewielką powierzchnię skóry np. na rękę, odczekać kilka minut i zobaczyć jak ona zareaguje. Jeśli nie pojawią się podrażnienia, to można ją stosować.

Depilacja okolic intymnych laserem

Jest najskuteczniejszą metodą depilacji, ponieważ efekt utrzymuje się nawet do kilku miesięcy, a odrastające włoski stają coraz słabsze, aż wreszcie całkowicie zanikają. Jej zdecydowanym minusem jest koszt. Jeden zabieg waha się w przedziale od ok. 200 do  1000 złotych.

Zobacz także: Jak zachować młodą cerę na dłużej?

Tak jak wcześniej wspomniano, nie musisz pozbywać się owłosienia w całości, jak to się robi w przypadku depilacji hollywoodzkiej. Możesz usunąć włoski z pachwin i wystające poza linię bielizny, pozostawiając owłosienie na wzgórku łonowym oraz wzdłuż warg sromowych. Pozostawione włoski możesz przycinać trymerem według uznania oraz upodobań seksualnych Twoich i Twojego partnera.

Pamiętaj o systematycznym nawilżaniu skóry okolic intymnych, które zapobiegnie podrażnieniom spowodowanym przez depilację.

Podobne artykuły